ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΥΡΝΑΒΟ ΣΤΗ ΛΑΜΙΑ

ΤΥΡΝΈνα σπουδαίο βαθμό πήρε σήμερα η ομάδα του Τυρνάβου εκτός έδρας υποχρεώνοντας στην πρώτη βαθμολογική απώλεια τον ΠΑΣ Λαμία μέσα στο γήπεδό του στην 9η αγωνιστική του βορείου ομίλου της Football League. Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ, η οποία μετρούσε 6 συνεχόμενες νίκες, έπαθε «έμφραγμα» στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Γεωργίου με σουτ ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

Οι γηπεδούχοι είχαν ανοίξει το σκορ στο 9’ με κεφαλιά-ψαράκι του Μάριο Γκούρμα. Ο επιθετικός της Λαμίας σκόραρε για τρίτο σερί παιχνίδι, αλλά δεν έφτανε για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του.

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Μπλάζιτς, Αρκούδας (64′ Φράγκος), Τσαμούρης, Λεάντρο, Ρεπετσάς, Καμαρά, Φατιόν, Μουμίν (55′ Αντωνόπουλος), Βασιλόγιαννης, Νεόφυτος (46′ Γιενγκά), Γκούρμα.

ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Πρίφτης, Κισκαμπάνης, Πεχλιβανόπουλος, Γεωργίου, Ζυγκερίδης (69′ Σουλιώτης), Ντατίδης, Σαμαράς, Σολφερίνο (46′ Ότα), Μιλουτίνοβιτς, Παληγεώργος, Ιβανίδης.