ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ Κ. ΓΚΟΛΤΣΙΟ

Την τρίτη θέση στη γενική κατάταξη του πανελληνίου πρωταθλήματος κατέκτησε ο Α.Ο.Τυρνάβου ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ

γκολτσΓια άλλη μια φορά ο Αθλητικός Όμιλος TAEKWONDO Τυρναβου κατάφερε να ανέβει σε μια από τις κορυφαίες θέσεις στην Ελλάδα. Κατέκτησε την 3η θέση στην Γενική κατάταξη του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Αντρών Γυναικών που πραγματοποιήθηκε στη Χαλκίδα 28 Φεβρουαρίου-1 Μαρτίου 2015.

Εκεί ο κορυφαίος αθλητής του Συλλόγου και πρωταθλητής Ευρώπης Κωνσταντίνος Γκόλτσιος κατέκτησε για 12η φορά το Χρυσό μετάλλιο στους Άντρες στην κατηγορία +87 κερδίζοντας και το εισιτήριο για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί τον Μάιο στη Ρωσία.

ντιντΗ Θεοδώρα Ντιντού παρά τις υποχρεώσεις της στο πανεπιστήμιο κατέκτησε το Αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία +73.

Την 5η Θέση κατέκτησε η Ελένη Ντιντού επίσης στην κατηγορία +73

Καλή αγωνιστική εμφάνιση έκανε και η Ελένη Πορτέσημη μπορώντας όμως να φτάσει σε κάποια διάκριση.

Το Δ.Σ. συγχαίρει τους αθλητές και τον προπονητή Χρήστο Ντιντό ο οποίος για άλλη μια φορά ανέβασε τον Σύλλογο του Τυρνάβου στο βάθρο.