ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΜΠΕΚΙΑΡΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΦΗΒΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΚΝΤ

Το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία του πήρε σήμερα ο ο αθλητής του Αθλητικού Ομίλου TAEKWONDO Τυρνάβου Γιάννης Μπεκιάρης, στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Εφήβων Νεανίδων στην κατηγορία των 45 κιλών που διεξάγεται από χθες στην Καρδίτσα.
ntintosΣτον πρώτο αγώνα κέρδισε στον χρυσό πόντο σε έναν αγώνα για γερά νεύρα δείχνοντας ότι είναι σε καλή κατάσταση. Στον ημιτελικό κέρδισε 10-5 και στον τελικό δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλό του κερδίζοντας με τεχνικό νοκ άουτ και διαφορά 12 πόντων. τελικό αποτέλεσμα 12-0.

Αξίζει να σημειωθεί ότι από το συγκεκριμένο πρωτάθλημα οι πρώτοι κάθε κατηγορίας θα απαρτίσουν την Εθνική ομάδα που θα πάρει μέρος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί 16-20 Νοεμβρίου 2016 στον Καναδά.

Αξίζουν συγχαρητήρια στον νεαρό Τυρναβίτη αθλητή που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα και φυσικά στον προπονητή του Χρήστο Ντιντό.