ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΥΤΟΔΥΝΑΜΙΑ ΤΗΣ ΔΚΜ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΤΕΕ Κ & Δ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Δείτε τους σταυρούς των υποψηφίων για το τμήμα Κ&Δ Θεσσαλίας και για την κεντρική αντιπροσωπεία

Επιτυγχάνοντας αυτοδυναμία στην 60μελή αντιπροσωπεία του τμήματος, η Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών πέτυχε μεγάλη δύναμη κυριαρχώντας απόλυτα στις εκλογές του ΤΕΕ Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας.

Με βάση τα αποτελέσματα η ΔΚΜ που πρόσκειται στη ΝΔ καταλαμβάνει 33 έδρες εκλέγοντας άνετα το νέο πρόεδρο.

Για να δείτε τα αναλυτικά αποτελέσματα στο τοπικό τμήμα και τους σταυρούς των υποψηφίων ανά παράταξη πατήστε ΕΔΩ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑNTΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΕΕ

Μεγάλη ήταν η νίκη της ΔΚΜ και στις εκλογές σε πανελλαδικό επίπεδο για την αντιπροσωπεία του ΤΕΕ.

Τα αποτελέσματα που αναρτήθηκαν στην ιστοσελίδα του ΤΕΕ έχουν ως εξής:

Ψηφίσαντες: 32978

Έγκυρα: 31046

Άκυρα: 824

Λευκά: 1108

1 TEE ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΑΝΕΡΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 845

2 ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ – ΤΕΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ 2027

3 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ – ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ (ΑΚΜΗ) 353

4 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΘΡΑΚΗΣ 169

5 ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ – ΑΡ.ΑΓ.Ε.Σ. 1543

6 ΑΥΤΟΝΟΜΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΑΜΑΚ) 338

7 ΑΦΕΤΗΡΙΑ 843

8 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 1891

9 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΔΗ.ΠΑ.Μ.) 1238

10 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΔΗ.ΣΥ.Μ.) 4154

11 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 116

12 ΔΚΜ – ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 8661

13 ΔΥΝΑ.ΜΗ. 901

14 ΕΛΕΜ (ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ) & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 1804

15 ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ – ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΙΕΡΓΑΣΙΩΝ 326

16 ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΕΠΙ ΤΩ ΕΡΓΩ 305

17 ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ 227

18 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 845

19 ΠΡΟΟΔΟΣ & ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΕΕ 1450

20 ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ – ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ – ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 2268

21 ΤΕΕ ΥΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ – ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΕ 478

22 ΚΑΜΑΡΙΩΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 144

23 ΠΥΡΓΙΩΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 120

ΣΥΝΟΛΟ ΕΓΚΥΡΩΝ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΩΝ: 31046

ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ Κ&Δ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Στις κάλπες που στήθηκαν στο τμήμα Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας οι υποψήφιοι ανά παράταξη έλαβαν:

TEE ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΑΝΕΡΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

1 ΚΑΡΑΜΠΙΝΗ ΖΩΗ 32

2 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 19

3 ΣΙΟΥΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 15

4 ΦΩΤΟΣ ΦΩΤΙΟΣ 11

ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ – ΤΕΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ

1 ΑΜΑΝΙΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 26

2 ΗΡΩΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 42

3 ΚΑΚΑΡΔΑΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 94

4 ΚΑΡΑΦΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 17

5 ΜΥΡΙΣΙΩΤΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 27

6 ΝΟΥΛΑΣ ΒΗΣΣΑΡΙΩΝ (ΑΡΗΣ) 19

7 ΣΙΑΦΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΑΝΝΥ) 92

8 ΤΡΙΜΙΝΤΖΙΟΣ ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ (ΑΚΗΣ) 13

9 ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 6

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ – ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ (ΑΚΜΗ)

1 ΠΑΝΑΓΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 12

2 ΠΑΠΠΑ ΜΑΡΙΑ

ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ – ΑΡ.ΑΓ.Ε.Σ.

1 ΚΑΡΦΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 11

2 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ – ΜΑΡΙΑ 38

3 ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ ΛΟΥΚΙΑ 33

4 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ) 14

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

1 ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 52

2 ΘΕΟΧΑΡΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 4

3 ΚΟΝΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 21

4 ΚΟΝΤΟΥ ΜΑΡΙΑ 18

5 ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 9

6 ΝΤΟΥΒΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 14

7 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 25

8 ΣΑΚΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 14

9 ΣΤΟΥΡΝΑΡΑΣ ΗΛΙΑΣ25

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΔΗ.ΠΑ.Μ.)

1 ΛΙΑΠΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ 7

2 ΜΠΑΛΑΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 9

3 ΤΣΙΑΡΑΣ ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΣ 66

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΔΗ.ΣΥ.Μ.)

1 ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 28

2 ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 46

3 ΗΛΙΑΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 20

4 ΜΙΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 123

5 ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 37

6 ΤΡΙΓΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 136

7 ΤΣΑΛΑΠΟΡΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 28

8 ΦΑΛΑΓΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 41

9 ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 9

ΔΚΜ – ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

1 ΛΟΥΚΑΝΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 82

2 ΜΑΡΚΑΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 75

3 ΜΠΟΥΡΑΖΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 60

4 ΠΑΛΗΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 539

5 ΣΑΚΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 111

6 ΣΑΜΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 71

7 ΤΖΑΓΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 109

8 ΤΣΙΟΥΚΑΣ ΠΑΡΗΣ 202

9 ΧΡΙΣΤΑΝΤΩΝΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 166

ΔΥΝΑ.ΜΗ.

1 ΓΟΥΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 11

2 ΝΤΕΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 23

ΕΛΕΜ (ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ) & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ

1 ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 15

2 ΙΑΚΩΒΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 51

3 ΚΑΡΑΚΙΤΣΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 15

4 ΛΑΧΑΝΑ ΖΩΗ 31

5 ΜΑΚΑΡΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 14

6 ΜΑΡΑ ΣΟΦΙΑ 14

7 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 7

8 ΠΛΕΞΙΔΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 12

ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ – ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΙΕΡΓΑΣΙΩΝ

1 ΑΡΓΥΡΟΥΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 53

2 ΠΑΝΑΓΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ 35

3 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 34

ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΕΠΙ ΤΩ ΕΡΓΩ

1 ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 7

2 ΧΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 4

ΠΡΟΟΔΟΣ & ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΕΕ

1 ΚΑΜΙΝΙΩΤΗΣ ΦΩΤΙΟΣ 14

2 ΚΑΦΦΕΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 77

3 ΜΑΚΡΗΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ 9

4 ΜΠΑΤΑΒΑΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 60

5 ΜΠΟΥΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 8

6 ΠΑΠΑΚΡΙΒΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 19

7 ΣΚΑΛΙΑΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 9

ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ – ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ – ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ

1 ΒΑΡΕΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 52

2 ΓΚΟΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 48

3 ΖΑΧΑΡΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 14

4 ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 12

5 ΚΡΥΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 26

6 ΜΙΧΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 19

7 ΠΑΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 7

8 ΣΑΜΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 22

9 ΤΣΟΥΠΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 30

ΤΕΕ ΥΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ – ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΕ

1 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 7

2 ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 50

3 ΜΑΚΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 10

4 ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 50

5 ΡΟΥΠΑΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 40

6 ΨΗΦΗ ΠΟΛΥΞΕΝΗ 51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*