«ΜΠΛΟΚΟ» ΤΗΣ ΑΕΛ ΣΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

«Μπλόκο» στο νικηφόρο σερί της ΑΕΛ στην Α2 έκανε το Σάββατο ο Φάρος Κερατσινίου, επικρατώντας των «βυσσινί» με το ευρύ 93-65, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Μακριά από τον καλό τους εαυτό οι παίκτες του Αβραάμ Παπαδόπουλου έχασαν από νωρίς την επαφή με το σκορ, με το ημίχρονο να τους βρίσκει στο -19, ενώ ανάλογη ήταν η εικόνα και του δευτέρου ημιχρόνου με το Φάρο να «πατάει γκάζι» εκτοξεύοντας τη διαφορά στο +31.

Το τελικό σφύριγμα της λήξης βρήκε την ομάδα του Κερατσινίου να πανηγυρίζει μια μάλλον εύκολη νίκη έτσι όπως εξελίχθηκε ο αγώνας, ενώ από την ΑΕΛ που βρέθηκε σε άσχημη μέρα διασώθηκαν οι Τσιλούλης και Θορστέινσον.

Τα δεκάλεπτα: 23-13, 52-33, 79-48, 93-65

Φάρος (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 8, Χατζόγλου, Κουντουράς, Καράμπουλας 13 (1), Μπατής 6, Βασιλόπουλος 15 (4), Λιακόπουλος 16, Κακαρούδης 18 (2), Φιλιππάκος 2, Δημάκος 6, Κατούφας 6 (1), Παπαδόπουλος 3 (1)

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 5 (1), Καρατάσος, Σταμπουλής 5, Πολίτης 8 (2), Δεληγεώργης 6, Κουτίνας 3, Φιλιππόπουλος, Τσιλούλης 19 (2), Μαλτέσιος 4, Κουβελάς, Τσούτσος 5, Θορστέινσον 10.