ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ ΜΕ 3-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΥΡΝΑΒΟ

ζακυνΗ έδρα της Ζακύνθου αποδεικνύεται το μεγάλο όπλο της νησιωτικής ομάδας, στην προσπάθεια που κάνει για μια άνετη παραμονή στη Football League. Οι παίκτες του Τζιανλούκα Κολονέλο ξεπέρασαν το εμπόδιο του Τυρνάβου με 3-0, παίζοντας ανά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο.

Η Ζάκυνθος «καθάρισε» το ματς στο πρώτο ημίχρονο με τα τέρματα των Οικονόμου (11′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι), Όττα (22′) και Κυριακίδη (33′). Ο Τύρναβος παρουσιάστηκε πιο επιθετικός στην επανάληψη, δημιούργησε ευκαιρίες, προσπάθησε να πετύχει το γκολ της τιμής αλλά χωρίς όμως αποτέλεσμα.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Ξενοδόχοβ, Οικονόμου, Σολφερίνο (83′ Βυθούλκας), Κυριακίδης, Στασινόπουλος (64′ Κουνσόλο), Πέττας, Τσερκετάνι, Μπίρης, Όττα (75′ Βούκοβιτς), Σκαθαρούδης, Αποστόλου.

ΤΥΡΝΑΒΟΣ: Ντάλας, Σκούπρας, Σιάτρας, Πούτας (76′ Ευαγγέλου), Τέλλος, Ζυγκερίδης (51′ Βανγκέλι), Σαχινίδης, Ντατίδης, Ροντρίγκο Μπάρος, Κάρλος Αντρέ, Φελίπε (46′ Γεωργίου).