ΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΤΟΠΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ευαγγελουΒάσει των αποτελεσμάτων που ανακοίνωσε το Πρωτοδικείο Λάρισας στο δήμο Ελασσόνας δημοτικοί σύμβουλοι και σύμβουλοι δημοτικών και τοπικών κοινοτήτων εκλέγονται οι:

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Α) από τον επιτυχόντα συνδυασμό: 1) ΠΡΟΒΙΔΑ-ΧΑΡΙΤΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 2) ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ  ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ, 3) ΠΑΠΑΕΥΘΥΜΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ 4) ΚΑΤΣΑΒΟΣ  ΧΑΡΙΣΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Αντιχασίων),

5) ΣΔΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, 6 ) ΣΥΝΑΠΑΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (εκλογική περιφέρεια Βερδικούσσης),

7) ΜΠΑΛΟΥΚΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, 8) ΛΕΚΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ, 9) ΚΑΡΚΑΒΑΝΙΔΟΥ- ΣΚΡΕΤΑ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, 10) ΓΚΕΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, 11) ΣΕΡΕΤΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, 12)ΓΚΑΤΖΙΟΥΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ, 13)  ΦΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, 14) ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ,    (εκλογική περιφέρεια Ελασσόνας),

15) ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ  (εκλογική περιφέρεια Καρυάς),

16) ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Λιβαδίου),

17) ΣΤΟΥΠΑΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ, 18)  ΧΑΛΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ   (εκλογική περιφέρεια Ολύμπου),

19) ΣΑΠΟΥΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, 20) ΤΣΟΥΚΑΡΕΛΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΙ 21) ΚΩΤΟΥΚΑΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΘΩΜΑ,  (εκλογική περιφέρεια Ποταμιάς),

22) ΚΑΡΑΓΚΟΓΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, 23) ΓΚΟΥΤΖΟΥΡΕΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (εκλογική περιφέρεια Σαρανταπόρου)

και 24) ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΙ 25) ΜΟΥΛΤΣΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ- ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ  (εκλογική περιφέρεια Τσαριτσάνης).

Β) από τον επιλαχόντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» οι: 1) ΚΑΛΙΑΚΟΥΔΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (εκλογική περιφέρεια Αντιχασίων),

2) ΙΓΓΛΕΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Βερδικούσσης),

3) ΠΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ (ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ), 4) ΕΞΑΡΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, 5) ΚΑΦΦΕ- ΡΕΪΚΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ (ΝΕΛΛΗ) ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Ελασσόνας),

6)  ΝΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΙΟΥ  (εκλογική περιφέρεια Ολύμπου),

7)  ΔΡΑΓΑΤΣΙΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΥ ΚΑΙ 8)  ΦΑΚΙΤΣΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ  (εκλογική περιφέρεια Ποταμιάς),

9)  ΤΖΙΟΥΜΑΚΛΗΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  (εκλογική περιφέρεια Σαρανταπόρου).

Γ) Από τον επιλαχόντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ- ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟ ΜΑΣ» οι:  1)  ΒΑΡΝΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ,  υποψήφιος Δήμαρχος)  (εκλογική  περιφέρεια  Ελασσόνας),

2) ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ (Εκλογική περιφέρεια Λιβαδίου)

και  2) ΓΕΡΟΦΩΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΙΚΑΣ) του ΗΛΙΑ  (εκλογική περιφέρεια Ολύμπου).

Δ) Από τον επιλαχόντα συνδυασμό « ΔΥΝΑΜΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ ΚΑΙ ΕΥΘΥΝΗΣ» οι: 1) ΛΙΟΛΙΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΤΟΥ ΘΩΜΑ υποψήφιος Δήμαρχος ( εκλογικής περιφέρειας Ελασσόνας)

και 2) ΜΑΝΤΖΙΟΥ ΕΛΕΝΗ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια  Λιβαδίου.

Ε) Από τον επιλαχόντα συνδυασμό «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ» οι  ΑΒΡΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  του ΑΝΤΩΝΙΟΥ (εκλογικής περιφέρειας Ελασσόνας),  και 2)  ΒΑΚΡΑΤΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Τσαριτσάνης).

ΑΝΑΚΗΡΥΣΣΟΝΤΑΙ τακτικοί σύμβουλοι δημοτικών κοινοτήτων:

Ι) της δημοτικής κοινότητας Βερδικούσσης :

α) από τον επιτυχόντα συνδυασμό οι: 1) ΤΣΕΤΣΙΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ, 2) ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΡΗΓΑΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ, 3) ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ-ΑΓΡΟΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ. β) από τον επιλαχόντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» ο ΜΗΧΑΛΕΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ και γ) από τον  επιλαχόντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΜΑΣ»  ο ΚΑΤΣΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ.

ΙΙ) της δημοτικής κοινότητας Ελασσόνος:

α) από τον επιτυχόντα συνδυασμό οι: 1) ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΗ- ΒΑΛΙΩΤΗ ΑΣΠΑΣΙΑ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, 2) ΓΚΑΛΙΤΣΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ και  3) ΤΖΗΚΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ,  β) από τον επιλαχόντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» η ΛΕΠΙΝΤΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ και γ) από τον επιλαχόντα συνδυασμό ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΜΑΣ ο ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ (ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ) ΛΑΖΑΡΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ.

ΙΙΙ) της Δημοτικής Κοινότητας Κρανέας,

α) από τον επιτυχόντα συνδυασμό οι: 1)  ΚΟΥΤΣΙΩΡΑ ΠΟΥΡΝΑΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, 2) ΠΟΡΝΑΡΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, 3) ΠΟΥΡΝΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ, β) από τον επιλαχόντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» η ΦΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ   και γ) από τον επιλαχόντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΜΑΣ»  η  ΚΑΡΑΜΠΑΛΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΤΙΑΔΗ.

IV) της Δημοτικής Κοινότητας Λιβαδίου:

α) από τον επιτυχόντα συνδυασμό οι: 1) ΓΚΑΤΖΟΥΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ, 2) ΓΕΡΑΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΚΑΙ 3) ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ, β) από τον επιλαχόντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» ο ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ   και γ) από τον επιλαχόντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΜΑΣ» ο  ΨΑΛΛΙΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΗΛΙΑ.

V)  της Δημοτικής Κοινότητας Τσαριτσάνης:

α) από τον επιτυχόντα συνδυασμό οι:  1) ΜΗΤΣΙΜΠΟΝΑΣ ΑΧΙΛΛΕΥΣ ΤΟΥ ΧΑΡΙΛΑΟΥ, 2) ΒΙΤΚΟΥ – ΠΑΣΧΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ και 3)  ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΛΑΖΑΡΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ, β) από τον επιλαχόντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» ο ΑΝΤΩΝΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ   και γ) από τον επιλαχόντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΜΑΣ» η  ΝΙΩΤΑ –ΣΑΜΩΤΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ.

ΑΝΑΚΗΡΥΣΣΟΝΤΑΙ τακτικοί – εκπρόσωποι των τοπικών κοινοτήτων ως εξής και κατά σειρά:

1) Στην τοπική κοινότητα Αζώρου (Βουβάλας),     i) από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «Αλλάζουμε » τακτικοί σύμβουλοι της τοπικής κοινότητας οι: 1) ΒΟΥΡΟΝΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΓΓΕΛΗ  και 2) ΓΚΙΑΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ και ii) από το συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ » τακτικός σύμβουλος της τοπικής κοινότητας ο ΜΑΓΕΙΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΗΛΙΑ

2) Στην τοπική κοινότητα Άκρης,   εκπρόσωπος της τοπικής   κοινότητας ο ΠΛΑΤΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

3) Στην τοπική κοινότητα Αμουρίου,   i) από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «Αλλάζουμε» τακτικοί οι ΜΠΕΛΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ και ΜΠΕΛΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ και ιι) από τον συνδυασμό  «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ- ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» τακτικός ο ΣΑΠΟΥΝΤΖΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ. Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας   ο Μπέλλος Κωνσταντίνος.

4) Στην τοπική κοινότητα Βαλανίδας,    i) από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΑλλάΖουμε»  τακτικός ο ΣΙΜΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ιι) από τον συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ», τακτικός ο ΜΟΥΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ιιι) από τον συνδυασμό «ΔΥΝΑΜΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ ΚΑΙ ΕΥΘΥΝΗΣ» η τακτική η ΤΣΙΑΠΛΗ- ΤΣΙΛΙΓΚΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ.  Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας ο ΣΙΜΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ.

5) Στην τοπική κοινότητα Βλαχογιαννίου, από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΑλλάΖουμε», τακτικοί σύμβουλοι οι: 1) ΓΚΟΥΡΟΜΠΙΝΟΣ Ιωάννης του Δημητρίου και 2) ΜΑΓΑΛΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΣΤΕΡΙΟΥ από τον επιλαχόντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ», τακτικός σύμβουλος ο ΜΗΣΙΟΣ Γεώργιος του Κωνσταντίνου.  Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας ο ΓΚΟΥΡΟΜΠΙΝΟΣ Ιωάννης του Δημητρίου.

6) Στην τοπική κοινότητα Γαλανόβρυσης, i) από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό  τακτικός σύμβουλος ο: 1) ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ Κωνσταντίνος του Γεωργίου, 2) από τον συνδυασμό «Αλλάζουμε» τακτική η ΡΟΥΠΑΚΙΑ –ΚΥΡΙΛΛΙΔΟΥ ΖΩΗ του Γεωργίου και 3) από τον συνδυασμό «ΔΥΝΑΜΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ ΚΑΙ ΕΥΘΥΝΗΣ» τακτικός ο ΚΥΡΙΛΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Κωνσταντίνου.   Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας ο ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ Κωνσταντίνος του Γεωργίου.

7) Στην τοπική κοινότητα Γερανίων, εκπρόσωπος της τοπικής αυτής κοινότητας ο  ΑΛΕΞΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ.

8) Στην τοπική κοινότητα Γιαννωτών,  εκπρόσωπος της τοπικής αυτής κοινότητας ο ΧΑΤΖΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ.

9) Στην τοπική κοινότητα Δολίχης,   από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΔΥΝΑΜΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ ΚΑΙ ΕΥΘΥΝΗΣ» τακτικοί οι 1)  ο ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ και ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ και από τον συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ» τακτικός ο ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ.  Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας  ή ο ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ.

10) Στην τοπική κοινότητα Δομένικου, από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ», τακτικοί οι:  1) ΤΣΙΚΟΥΡΑΣ Βασίλειος του Ευθυμίου και 2) ΚΑΦΑΝΕΛΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ  και από τον συνδυασμό   «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ», τακτικός: ο ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ.  Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας ο ΤΣΙΚΟΥΡΑΣ Βασίλειος του Ευθυμίου.

11) Στην τοπική κοινότητα Δρυμού, από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» τακτικοί οι 1) ΑΡΣΕΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ και 2) ΑΡΣΕΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ  του Κωνσταντίνου και από τον συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ» τακτικός ο ΑΡΣΕΝΗΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ.   Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας ο ΑΡΣΕΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ.

12) Στην τοπική κοινότητα Ευαγγελισμού Ελασσόνος, από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ» τακτικοί  οι 1) ΚΟΡΟΜΗΛΑ- ΤΑΞΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΑΣΤΕΡΙΟΥ και 2) ΓΚΟΛΟΒΑΓΚΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ και από τον συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» τακτικός ο   ΠΡΑΚΑΤΕΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΠΥΡΟΥ.  Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας η  ΚΟΡΟΜΗΛΑ- ΤΑΞΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΑΣΤΕΡΙΟΥ.

13) Στην τοπική κοινότητα Καλλιθέας Ελασσόνος, από τον πλειονοψηφήσαντα συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ» τακτικοί  οι 1) ΣΙΑΜΑΤΡΑ ΖΕΤΑ ΕΥΔΟΞΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ  και 2) ΚΑΤΩΤΙΚΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  και από τον συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» τακτικός ο ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ.  Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας αυτής η ΣΙΑΜΑΤΡΑ- ΖΕΤΤΑ ΕΥΔΟΞΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ.

14) Στην τοπική κοινότητα Καρυάς,   από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» τακτικοί ο ΣΑΚΚΕΛΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ από τον συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ» τακτικός ο ΓΚΟΥΘΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΤΟΥ και από τον συνδυασμό «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ»  τακτικός ο ΒΑΓΕΝΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ.   Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας   ο ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ.

15) Στην τοπική κοινότητα Κεφαλόβρυσου,     εκπρόσωπος της τοπικής   κοινότητας ο ΜΠΕΓΚΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΑΛΚΙΒΙΑΔΗ.

16) Στην τοπική κοινότητα Κοκκινογείου,  εκπρόσωπος της τοπικής   κοινότητας ο ΓΚΟΓΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ.

17) Στην τοπική κοινότητα Κοκκινοπηλού,  από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ» τακτικός ο ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ,  από τον συνδυασμό ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟ ΜΑΣ» τακτικός  ο ΣΙΑΜΑΤΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ και από τον συνδυασμό  «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» τακτικός ο ΓΕΡΟΦΩΚΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ.  Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας  ο ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ.

18) Στην τοπική κοινότητα Κρυόβρυσης,  εκπρόσωπος της τοπικής   κοινότητας ο ΓΚΡΕΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ.

19) Στην τοπική κοινότητα Λουτρού,   από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ»  τακτικοί οι: 1) ΝΤΟΥΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΩΚΡΑΤΗ και 2) ΚΑΛΥΒΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ ενώ από τον συνδυασμό   «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ», τακτικός ο ΜΠΛΑΝΤΑΣ Βασίλειος του Νικολάου.  Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας   ο   ΝΤΟΥΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΩΚΡΑΤΗ.

20) Στην τοπική κοινότητα Λόφου,   από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ», τακτικοί οι: 1) ΥΦΑΝΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ και 2) ΨΑΡΙΑΗ ΕΛΕΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ και από τον συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ»  τακτικός ο ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ. Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας   ο ΥΦΑΝΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ.

21) Στην τοπική κοινότητα Λυκουδίου,   από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ  τακτικός ο ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, από τον συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ» τακτικός ο ΤΖΗΚΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ και από το συνδυασμό ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ- ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ», τακτικός ο  ΚΑΡΑΒΑΓΓΕΛΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ. Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας   ο ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ.

22) Στην τοπική κοινότητα Μαγουλας,   εκπρόσωπος της τοπικής   κοινότητας ο ΦΑΚΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ του ΣΩΚΡΑΤΗ.

23) Στην τοπική κοινότητα Μ. Ελευθεροχωρίου,  από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ» ως τακτικοί οι 1) ΞΕΦΤΕΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΘΩΜΑ και 2) ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ και από τον συνδυασμό «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ» τακτικός ο ΤΑΨΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ. Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας   ο   ΞΕΦΤΕΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΘΩΜΑ.

24) Στην τοπική κοινότητα Μεσοχωρίου,   από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ- ΔΗΜΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» ως τακτικός ο ΖΑΡΛΑΔΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΘΩΜΑ, από τον συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ» ως τακτικός ο ΜΟΥΣΙΟΣ ΖΗΣΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ και από το συνδυασμό «ΔΥΝΑΜΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ ΚΑΙ ΕΥΘΥΝΗΣ» ως τακτικός ο ΤΖΗΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ. Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας   ο   ΖΑΡΛΑΔΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΘΩΜΑ.

25) Στην τοπική κοινότητα Μηλέας,   από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ- ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ», τακτικός ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ,   από τον συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ» ο Βαλιώτης Νικόλαος του Θεοδοσίου και από το συνδυασμό «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ» τακτικός ο ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ.  Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας    ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ.

26) Στην τοπική κοινότητα Ολυμπιάδος,   από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» τακτικοί οι 1) ΤΑΜΟΥΡΙΔΗΣ Γεώργιος του Βασιλείου και 2) ΚΟΝΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ  και από τον συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ» τακτικός ο ΠΟΥΡΟΥΤΙΔΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ.  Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας αυτής  ο ΤΑΜΟΥΡΙΔΗΣ Γεώργιος του Βασιλείου.

27) Στην τοπική κοινότητα Παλαιοκάστρου,  εκπρόσωπος της τοπικής  κοινότητας ο ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ.

26) Στην τοπική κοινότητα Πραιτωρίου,   από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ» τακτικός ο Γεωργούλης Ιωάννης του Αριστείδη, από τον συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» τακτικός ο   ΛΙΑΝΟΣ Στυλιανός του Νικολάου και από τον συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟ ΜΑΣ» τακτικός ο ΚΟΥΒΕΝΤΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ.   Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας ο    ο ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ.

29) Στην τοπική κοινότητα Πυθίου,  από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ» τακτικός ο ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΗΛΙΑ, από το συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ- ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ», τακτικός ο   ΜΠΑΓΙΩΤΑΣ Χρήστος του Δημητρίου και από τον συνδυασμό «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ» τακτικός ο ΚΑΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ.  Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας    ο  ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΗΛΙΑ.

30) Στην τοπική κοινότητα Σαρανταπόρου,   από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ», τακτικοί οι: 1) ΒΑΪΤΣΗΣ Ιωάννης του Βασιλείου και 2) ΝΤΙΝΤΙΟΥΜΗ- ΠΑΠΑΝΑΤΣΙΟΥ ΑΡΕΤΗ του ΙΩΑΝΝΗ και από τον συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ- ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» τακτική η ΓΚΟΥΝΤΡΟΥΜΠΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΝΑΝΣΥ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ. Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας   ο ΒΑΪΤΣΗΣ Ιωάννης του Βασιλείου.

31) Στην τοπική κοινότητα Στεφανόβουνου,   από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό « ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟ ΜΑΣ»  τακτικός ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ,  από τον συνδυασμό  «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» τακτικός ο  ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ Κυριάκος του Αναστασίου και από τον συνδυασμό «ΔΥΝΑΜΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ ΚΑΙ ΕΥΘΥΝΗΣ» τακτικός ο ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ του ΣΩΦΡΟΝΙΟΥ.  Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας  ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ.

32) Στην τοπική κοινότητα Συκαμινέας,   εκπρόσωπος της τοπικής αυτής κοινότητας ο ΜΩΡΑΪΤΗΣ Κωνσταντίνος του Αθανασίου.

33) Στην τοπική κοινότητα Συκέας,   από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ- ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ», τακτικοί οι: 1) ΠΕΤΣΕΤΑΣ Γεώργιος του Ανδρέα και 2) ΖΙΩΖΙΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ  και από τον συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ» τακτικός ο ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ. Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας  ο ΠΕΤΣΕΤΑΣ Γεώργιος του Ανδρέα.

34) Στην τοπική κοινότητα Τσαπουρνιάς,   από τον πλειοψηφήσαντα συνδυασμό «ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ- ΟΛΥΜΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑ», τακτικοί οι: 1) ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΥ  και 2) ΚΩΝΣΤΑΝΤΗ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ   και από τον συνδυασμό «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ» τακτικός ο ΒΛΑΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ  .   Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας   ο   ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ.

35) Στην τοπική κοινότητα Φλάμπουρου,   εκπρόσωπος της τοπικής αυτής κοινότητας ο ΖΗΔΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ.

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ Paidis.com