ΈΝΑ «ΑΛΛΟ» ΓΕΩΤΕΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ

Ανακοίνωση της Γεωτεχνικής Ενωτικής Κίνησης ενόψει των εκλογών στο φορέα

ΓΕΩΤΕΕΜε αφορμή τις εκλογές στο ΓΕΩΤΕΕ για την ανάδειξη νέων οργάνων της Κυριακή 2 Νοεμβρίου η παράταξη Γεωτεχνική Ενωτική Κίνηση σε ανακοίνωσή της αναφέρει τα εξής:

«Πιστεύουμε λοιπόν πιο βάσιμα παρά ποτέ, πως είναι εντελώς αναγκαίο ένα όργανο αντιπροσώπευσης συνολικά και συλλογικά των γεωτεχνικών, που έχουν χώρο αναφοράς τον πρωτογενή τομέα, με βάση και μόνο την ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΤΗΤΑ , που προκύπτει από τις σπουδές και το πτυχίο τους.

Ένα όργανο μαζικό , συνεκτικό, δημοκρατικό , γνήσιο , που δεν είναι εκπρόσωπος επιμέρους ή αποσπασματικών συντεχνιακών συμφερόντων η δικαιωμάτων, όμως δεν είναι ταυτόχρονα μελετητική εταιρεία ή γραφείο εξυπηρετήσεων πελατών. Ένας θεσμός που εκφέρει ολοκληρωμένο λόγο, τεκμηριωμένη άποψη και ανοίγει δρόμους σε όλα τα πεδία , με βάση τα τεκταινόμενα στην παραγωγική διαδικασία ,τον δευτερογενή τομέα και τις υπηρεσίες, τις σύγχρονες εξελίξεις , τις επιστημονικές δυνατότητες και την έρευνα, την οικολογική ισορροπία, το δημόσιο συμφέρον και τις κοινωνικές ανάγκες , τις εφαρμογές τους από την σκοπιά του συλλογικού συμφέροντος των μελών του γεωτεχνικών , και μέσω όλων αυτών , να λειτουργεί ως θεσμοθετημένος σύμβουλος της όποιας πολιτείας. Γιατί το αντίστροφο δεν είναι δεδομένο».

ΤΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΤΗΣ ΓΕΩΤΕΧΝΙΚΗΣ ΕΝΩΤΙΚΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ

ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

(Θεσσαλια-Φθιωτιδα-Ευρυτανια)

ΓΕΩΠΟΝΟΙ

1. ΓΙΟΥΒΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

2. ΔΗΜΑΚΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ

3. ΚΑΝΤΕΡΕΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

4. ΚΑΡΑΦΥΛΛΗ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

5. ΚΩΣΤΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΩΜΑ

6. ΛΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

7. ΣΙΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

8. ΣΤΑΥΡΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΔΑΣΟΛΟΓΟΙ

1. ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ

2. ΚΟΣΜΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

3. ΠΑΤΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

4. ΤΣΙΠΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ

ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΙ

1. ΒΡΑΝΤΖΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΑΧΙΛΛΕΑ

ΓΕΩΛΟΓΟΙ

1. ΓΟΥΛΟΥΛΗΣ ΕΙΡΗΝΑΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

2. ΔΗΜΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

3. ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

4. ΤΣΙΡΩΝΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΘΩΜΑ

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΕΚΛΟΓΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΩΝ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΓΕΩΠΟΝΟΙ

1. ΓΙΟΥΒΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

2. ΓΚΟΥΝΤΕΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΧΙΛΛΕΑ

3. ΓΡΑΒΒΑΝΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΥΛΟΥ

4. ΔΗΜΑΚΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ

5. ΔΗΜΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ

6. ΖΗΤΟΥΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

7. ΚΑΝΤΕΡΕΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

8. ΚΑΡΑΚΟΖΟΓΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΓΑΒΡΙΗΛ

9. ΚΑΡΑΦΥΛΛΗ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

10. ΚΑΣΣΑΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

11. ΚΑΣΣΑΡΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

12. ΚΑΤΣΙΛΟΥΛΗ – ΜΑΛΛΙΑΡΑ ΕΙΡΗΝΗ του ΗΛΙΑ

13. ΚΥΡΑΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

14. ΚΩΣΤΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΩΜΑ

15. ΛΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

16. ΝΤΟΥΓΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

17. ΠΑΛΟΥΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

18. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

19. ΠΑΠΑΔΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

20. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

21. ΡΑΠΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

22. ΡΙΖΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΜΕΝΕΛΑΟΥ

23. ΣΑΠΟΥΝΑΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ του ΗΛΙΑ

24. ΣΙΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

25. ΣΠΕΤΣΙΕΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΣΠΥΡΑΓΓΕΛΟΥ

26. ΣΤΑΥΡΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΔΑΣΟΛΟΓΟΙ

1. ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

2. ΚΑΛΕΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

3. ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ

4. ΚΑΡΥΩΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

5. ΚΟΣΜΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

6. ΜΗΤΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

7. ΜΠΟΥΛΑΣΙΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

8. ΝΤΙΝΤΙΟΥΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

9. ΠΑΤΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

10. ΤΣΙΑΜΗ ΑΝΝΑ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ

11. ΤΣΙΠΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ

ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΙ

1. ΒΡΑΝΤΖΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΑΧΙΛΛΕΑ

ΓΕΩΛΟΓΟΙ

1. ΓΟΥΛΟΥΛΗΣ ΕΙΡΗΝΑΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

2. ΔΗΜΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

3. ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

4. ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

5. ΤΣΙΡΩΝΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΘΩΜΑ

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΕΚΛΟΓΗΣ ΜΕΛΩΝ

ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΓΕΩΠΟΝΟΙ

1. ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ – Κρήτη-Ηράκλειο

2. ΑΡΑΧΩΒΙΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ – Πελοπόννησος-Λακωνία

3. ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΑΝΝΑ του ΑΝΔΡΕΑ-Κρήτη-Χανιά

4. ΔΗΜΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ-αττική-Αθήνα

5. ΚΑΣΑΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ-Δυτ. Μακεδονία-Κοζάνη

6. ΚΑΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ-Κεντ .Μακεδονία-Θεσ/νίκη

7. ΚΟΥΤΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ – Ανατ. .Μακεδονία-Καβάλαα

8. ΚΟΥΤΣΟΥΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ-Αττική-Αθήνα

9. ΚΩΣΤΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΩΜΑ-Κεντρική Ελλάδα-Λάρισα

10. ΣΩΤΗΡΙΑΔΟΥ ΠΕΛΑΓΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ-Κεντ. Μακεδονία-Θεσ/νίκη

ΔΑΣΟΛΟΓΟΙ

1. ΚΑΚΟΥΡΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΑΛΒΕΡΤΟΥ- Κεντρ. Μακεδονία- Θεσ/νίκη

2. ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΠ.- Κεντρική Ελλάδα-Καρπενήσι

3. ΚΑΡΕΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ- Αττική-Αθήνα

4. ΠΕΤΡΟΥ-ΒΑΡΟΥΧΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ- Αττική-Αθήνα

5. ΤΣΙΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ Κεντρ.Μακεδονια-Θεσ/νίκη

6. ΤΣΙΟΠΤΣΙΑ ΕΛΕΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ-Δυτ. Μακεδονία

ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΙ

1. ΑΛΥΣΣΑΝΔΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ- αττική-Αθήνα

2. ΒΡΑΝΤΖΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΑΧΙΛΛΕΑ- κεντρική Ελλάδα-Τρίκαλα

3. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΣΜΑΡΑΓΔΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ -δυτ Μακεδονία

4. ΣΙΩΤΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ- Κεντ . Μακεδονία-Θεσ/νίκη

5. ΤΣΟΛΙΟΥ ΗΛΙΑΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ-Ήπειρος και νησιά-Γιάννενα

6. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ- Αττική-Αθήνα

ΓΕΩΛΟΓΟΙ

1. ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ- Αττική-Αθήνα

2. ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΤ- Κεντρ.Μακεδονια- Θεσ/νίκη

3. ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ- Κεντρική Ελλάδα-Καρδίτσα

4. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΝΤΙΑΝΑ τουΓΕΩΡΓΙΟΥ- Αττική-Αθήνα

5. ΠΕΡΛΕΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ- Αττική-Αθήνα

6. ΠΟΛΥΖΩΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΣΤΕΡΓΙΟΥ-Κεντρ.Μακεδονια- Θεσ/νίκη

ΙΧΘΥΟΛΟΓΟΙ

1. ΒΑΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ- Αττική-Αθήνα.

2.ΨΑΛΤΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του ΔΗΜ.- Κεντ. Μακεδονία- Θεσ/νίκη

Για να δείτε τη διακήρυξη της παράταξης πατήστε ΕΔΩ

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ Paidis.com