ΚΑΛΗ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΑΟ ΤΚΝΤ ΤΥΡΝΑΒΟΥ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΤΑΕΣτην Χαλκίδα διεξήχθη το Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ παίδων κορασίδων με την συμμετοχή 700 αθλητών από όλη την Ελλάδα 13-14-15-16 Νοεμβρίου 2014.

Εκεί ο Αθλητικός Όμιλος ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Τυρνάβου κατέκτησε ένα αργυρό μετάλλιο με την Κωνσταντίνα Σιαΐνη  στην κατηγορία των 59 κιλών. Αξίζει να σημειωθεί ότι η Σιαΐνη ήταν η μικρότερη σε ηλικία και έχασε το χρυσό μετάλλιο στον τελικό στον χρυσό πόντο δείχνοντας ότι το μέλλον της ανήκει.

Την πέμπτη θέση κατέκτησε αποδίδοντας τα μέγιστα  η Μαίρη Καραΐσκου, χάνοντας και αυτή στον χρυσό πόντο πριν τα μετάλλια.

Καλή εμφάνιση έκαναν και οι Ιωάννης Καραγιάννης, Τριαντάφυλλος Κοντοθανάσης, Ιωάννης Μπεκιάρης, Στέφανος Σιαΐνης, και Ανδρέας Σουβλής, μένοντας όμως έξω από τα μετάλλια.

Το Δ.Σ. και ο προπονητής κ. Ντιντός Χρήστος συγχαίρουν τους αθλητές και ευχαριστούν τους γονείς που συμπαραστάθηκαν στην όλη προσπάθεια των αθλητών.