ΟΛΥΜΠΙΑ: ΕΝΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΓΙΑ… ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ!

10408535_1556541084575211_4350806488991021912_nΕνα 10λεπτο αποδείχτηκε αρκετό για την Ολύμπια Λάρισας, η οποία όταν «σοβαρεύτηκε» επικράτησε άνετα της ΑΕ Πυλαίας, στο πλαίσιο της  9ης αγωνιστικής, για την Α2 Γυναικών. Το τελικό 50-71 εκτός έδρας σε καμία  περίπτωση δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του πρώτου ημιχρόνου, αφού οι «πορτοκαλί» με μηδέν άμυνες και λάθος επιλογές στην επίθεση βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κάνοντας τα… εύκολα δύσκολα.

Ένα ξέσπασμα 2-27 στις αρχές του 3ου δεκαλέπτου,  αποτέλεσμα της σταθερής αξίας των Κουτσουνούρη- Σπυροπούλου, σε συνδυασμό με την  καλύτερη φετινή εμφάνιση της Καλλίδη οδήγησαν στην τελική επικράτηση που σε συνδυασμό με την ήττα των Τιτάνων από τη Λευκάδα στη Δράμα, έφερε και την πρώτη θέση στον όμιλο.

Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης το γεγονός πως ΚΑΝΕΙΣ δεν ασχολήθηκε με τους διαιτητές!!

Επόμενη αντίπαλος για τις Λαρισαίες η ομάδα των Ιωαννίνων.

ΟΛΥΜΠΙΑ (Θ. Λιάκος- Ηλίας Λιάκος) Κυριτσάκα 2, Καψοκόλη 6, Σουλιώτη, Σπυροπούλου 13(3),  Αραπακοπούλου, Χαβαλέ 15(1), Σκαρλή 2, Γρηγοριάδου, Κουτσουνούρη 22(3), Καλλίδη 11(2), Ντριστέλα.