«ΞΥΠΝΗΣΕ» ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΔΙΑΤΗΡΗΣΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ Η ΟΛΥΜΠΙΑ

10407535_1591742807721705_1372125786074555130_nΤα εύκολα δύσκολα έκαναν χθες οι παίκτριες της Ολύμπιας στο κλειστό της Νεάπολης, όπου στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών υποδέχθηκαν την ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα. Ανύπαρκτες άμυνες και εκνευριστική αστοχία στην επίθεση έδωσαν «δικαιώματα» στην ομάδα των Ιωαννίνων, που έκλεισε το ημίχρονο μόλις ένα καλάθι πίσω από τις γηπεδούχους (41-39).

Μεταμορφωμένες εμφανίστηκαν στο παρκέ οι «πορτοκαλί» στην επανάληψη και με ένα σερί 25-9 η… τάξη αποκαταστάθηκε με το τελικό 86- 64 να έρχεται φυσιολογικά.

Κορυφαία για την Ολύμπια η Μαρία Κυριτσάκα, ενώ την ακολούθησαν σε απόδοση οι Σπυροπούλου- Καλλίδου. Σταθερή αξία το δίδυμο Κουτσουνούρη- Χαβαλέ που τέλειωσε για μία ακόμη φορά τον αγώνα με διψήφιο αριθμό πόντων.

Καθοριστικό για τα κορίτσια του Θ. Λιάκου το επόμενο ματς εκτός έδρας με αντίπαλο τους Τιτάνες Δράμας, που θα διεξαχθεί στις… 11 Ιανουαρίου!!!

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Θ. Λιάκος- Ηλίας Λιάκος): Κυριτσάκα 8, Καψοκόλη 8, Ράπτη, Σουλιώτη 3(1), Σπυροπούλου 17(3), Αραπακοπούλου, Χαβαλέ 17(1), Σκαρλή, Γρηγοριάδου, Κουτσουνούρη 19, Καλλίδου 14, Ντριστέλα.