ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΠΡΟ-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ

Μέσα σε μια πραγματική γιορτή διεξήχθησαν τα ΑΚΡΙΣΙΑ 2015 που διοργάνωσε ο κολυμβητικός σύλλογος Λαρισαϊκός – Τιτάνες με συνδιοργανωτές την Περιφέρεια Θεσσαλίας και το Ε.Α.Κ. Λάρισας. Το κολυμβητήριο της πόλης πλημμύρισε με εκατοντάδες γονείς και φίλους, αφού 15 σύλλογοι απ΄όλη την Θεσσαλία και από την Β. Ελλάδα με  350 παιδιά  ηλικίας 8, 9 και 10 ετών συμμετείχαν στους αγώνες.  

Τα «ΑΚΡΙΣΙΑ» είναι πλέον θεσμός που προβάλει την πόλη μας και καταξιώνει τον Λαρισαϊκό-Τιτάνες στην κολυμβητική οικογένεια της Ελλάδας στην προσπάθεια που κάνει για την προώθηση του τόσο όμορφου και συναρπαστικού αθλήματος της κολύμβησης.

Στη μεγάλη διοργάνωση συμμετείχαν οι σύλλογοι :

Λαρισαϊκός-Τιτάνες,  Ν.Ο. Λάρισας,  Ν.Ε. Λάρισας,  Α. Σ.Ε. Τρικάλων,  Α.Κ.Α. Καρδίτσας, Νηρέας Καρδίτσας,  Α.Σ.Κ. Ολυμπιακός Καρδίτσας, Κ.Ο. Καρδίτσας, ΝΟΒΑ,  ΟΕΑΝΑΒ,  Ο.Υ.Κ. Βόλου, Νίκη Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου,  Α.Ε. Τρικάλων, Ακαδημία Δελφίνια Πτολεμαΐδας.

Ο σύλλογός μας συμμετείχε με 44 παιδιά με  προπονητές: κα Μανώλη Μαρια, κο. Νικολούλη Δημήτριο και κα. Μπακαγιάννη Κων/να που μέσα από τους αγώνες φάνηκε η ποιότητα της δουλειά που γίνεται στα τμήματα  υποδομής  του συλλόγου.

Οι αθλητές του συλλόγου μας κέρδισαν 8 μετάλλια:

Κορίτσια 10 ετών: Χαντζαρίδου Ευαγγέλια 1 ασημένιο στα 50μ πρόσθιο και 5η θέση στα 100μ πρόσθιο, Μιχαλογιάννη Κων/να 1 χάλκινο στα 100μ ύπτιο και 4η θέση στα 50μ ύπτιο.

Κορίτσια 9 ετών: Λίακου Έλλη 1 ασημένιο στα 50μ ελεύθερο και  1 χάλκινο στα 50μ πρόσθιο, Παπαγεωργίου Στυλιανή 1 χάλκινο στα 50μ ύπτιο και 6η θέση στα 50μ πρόσθιο.

Σκυτάλες

Κορίτσια 10 ετών: 2 ασημένια  στα 4Χ50μ ελεύθερο και 4Χ50μ Μικτή Ομαδική με τις: Μιχαλογιάννη Κων/να, Κουτσιούκη Χρυσούλα, Χαντζαρίδου Ευαγγέλια, Δημηροπούλου Ελένη.

Κορίτσια 8 ετών: 1 χάλκινο στα 4Χ50μ ελεύθερο με τις: Τσιονάρα Ανδριάνα, Παπαχρήστου Μαρία, Τοπαλτζίκη Μαρία, Μανίδη Ευμορφία.

Επίσης  σημαντικές θέσεις κατέλαβαν οι αθλητές:

Μανίδη Ευμορφία 4η θέση στα 50μ ελεύθερο και 6η θέση στα 50μ πρόσθιο, Τσιονάρα Ανδριάνα 5η θέση στα 50μ ύπτιο και 7η θέση στα 50μ πρόσθιο,  Δημηροπούλου Ελένη 5η θέση στα 50μ ύπτιο και  6η θέση στα 100μ ελεύθερο, Ψαρογιώργου Μαρία 7η θέση στα 50μ πρόσθιο, Κουτσιούκη Χρυσούλα 7η θέση στα 100μ πρόσθιο, Χρηστούλας Δημήτριος 4η θέση στα 50μ πεταλούδα και  5η θέση στα 100μ ύπτιο,  Τσιαμπαλής Ελευθέριος 4η θέση στα 100μ ύπτιο και 7η θέση στα 50μ ύπτιο, Τσακνάκης Παναγιώτης 5η θέση στα 50μ ύπτιο, Αδαμαντίδης Βίκτωρ 5η θέση στα 50μ ύπτιο και 7η θέση στα 50μ ελεύθερο,   Σινάνης Άγγελος 7η θέση στα 50μ ύπτιο, Αδαμαντίδης Σταυρός 7η θέση στα 100μ πρόσθιο.

Συμμετείχαν επίσης οι αθλητές:

Αγιάννη Δήμητρα, Ιωακειμίδου Ερμιόνη, Καλλιώνη Καλλιόπη, Καλλιωνη Ευτυχία, Μούσιου Ελένη, Ζαλαβρα Ευαγγέλια, Διβανέ Μαρία, Παπαθεοχάρη Χριστίνα, Παπαϊωάννου Βασιλική, Μπουμπουνάρα Ευθαλία, Τζήκα Άννα-Μαρία, Ψύλλα Ιωάννα, Τοπαλτζίκη Μαρία, Μούσιου Παναγιώτα, Παπαχρήστου Μαρία,  Κορδάμπαλος Αθανάσιος, Τσιαμπαλής Χρήστος, Ροκούδης Μιχαλης, Τζέρυ Τζεράλτο , Αθανασίου Δημήτριος, Χρυσέλης Αθανάσιος, Σιούμκας Γεώργιος, Μπλιάμπλιας Αθανάσιος, Καρκαντός Ιωάννης, Σακαλής Ιωάννης, Κωστόπουλος Θωμάς, Κυρίτσης Πέτρος, Σταφίδας Δημήτριος,

Το Δ.Σ. του συλλόγου συγχαίρει τους αθλητές όλων των συλλόγων  για την προσπάθεια τους. Συγχαίρει επίσης και τον Περιφερειάρχη Θεσσαλίας Αγοραστό Κων/νο για την πολύτιμη συνεισφορά του για την διεξαγωγή των αγώνων.

Τους αγώνες τίμησε με την παρουσία του ο Περιφερειακός Σύμβουλος κο. Παίδης Αθανάσιος.

H διοργάνωση των αγώνων έγινε δυνατή χάρη στις ευγενικές χορηγίες των: Γαλακτοβιομηχανία «ΟΛΥΜΠΟΣ»,   «Oppen Mellon A.E» εκπαίδευση,  Ινστιτούτο Ανάπτυξης Επιχειρηματικότητας, Ηλεκτρικές εγκαταστάσεις Διβανές Γεώργιος, Φροντιστήριο Ξένων Γλωσσών Genius, Brouno Coffe stores, Sakorafa sports wear, Τυπογραφείο Τασιόπουλος, COUGAR sport και  το Φροντιστήριο Πουκαμισάς, τους οποίους και ευχαριστούμε θερμά.

 

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ Paidis.com