ΠΡΕΜΙΕΡΑ «ΕΝΤΟΣ» ΜΕ ΠΙΕΡΙΚΟ ΓΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟ

Το «εμπόδιο»  του Πιερικού σε εντός έδρας αναμέτρηση καλείται να ξεπεράσει ο Τύρναβος στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας, που ξεκινά στις 27 Σεπτεμβρίου.

Με έξι (!) εκπροσώπους της ΕΠΣΛ έγινε η σημερινή κλήρωση στα γραφεία της ΕΠΟ, εξαιτίας του γνωστού προβλήματος που αντιμετωπίζει η ΕΠΣ Θεσσαλίας  που οδήγησε Νίκη Βόλου, Ρήγα Φεραίο και Πύρασο  στην Ένωση της Λάρισας!

Στα καθαρά… τοπικού ενδιαφέροντος η κληρωτίδα «έβγαλε» ακόμη τις αναμετρήσεις Οπούντιος  Μαρτίνου-Δωτιέας  Αγιάς  και Οικονόμος Τσαριτσάνης-Αχέρων  Καναλακίου.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής για την περίοδο 2016/2017 θα παραμείνουν, σε κάθε όμιλο, οι ομάδες που θα καταλάβουν τις θέσεις από την 2η έως και την 9η. Οι υπόλοιπες ομάδες κάθε ομίλου θα υποβιβαστούν στα πρωταθλήματα των Ε.Π.Σ. που ανήκουν. Από τα πρωταθλήματα ευθύνης των Ε.Π.Σ. θα προβιβαστούν στη Γ΄ Εθνική (για την περίοδο 2016/2017) 28 ομάδες, δηλαδή οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε έναν από τους 14 ομίλους που συγκροτούνται.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του 2ου ομίλου

1η αγωνιστική 18η

Φαρκαδόνα-ΑΕ Καραϊσκάκης

Εθνικός Φιλιππιάδας-Ρήγας Φεραίος

Πύδνα Κίτρους-Θεσπρωτός

Οπούντιος Μαρτίνου-Δωτιέας Αγιάς

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Αχέρων Καναλακίου

Τύρναβος-Πιερικός

Πύρασος Ν. Αγχιάλου-Νίκη Βόλου

Φωκικός-Αιγινιακός

Ρεπό: Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

 

2η αγωνιστική 19η

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Φαρκαδόνα

ΑΕ Καραϊσκάκης-Εθνικός Φιλιππιάδας

Ρήγας Φεραίος-Οπούντιος Μαρτίνου

Θεσπρωτός-Οικονόμος Τσαριτσάνης

Δωτιέας Αγιάς-Τύρναβος

Αχέρων Καναλακίου-Πύρασος Ν. Αγχιάλου

Πιερικός-Φωκικός

Νίκη Βόλου-Αιγινιακός

Ρεπό: Πύδνα Κίτρους

 

3η αγωνιστική 20η

Φαρκαδόνα-Εθνικός Φιλιππιάδας

Πύδνα Κίτρους-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

Οπούντιος Μαρτίνου-ΑΕ Καραϊσκάκης

Τύρναβος-Ρήγας Φεραίος

Πύρασος Ν. Αγχιάλου-Θεσπρωτός

Φωκικός-Δωτιέας Αγιάς

Αιγινιακός-Αχέρων Καναλακίου

Νίκη Βόλου-Πιερικός

Ρεπό: Οικονόμος Τσαριτσάνης

 

4η αγωνιστική 21η

Πύδνα Κίτρους-Φαρκαδόνα

Εθνικός Φιλιππιάδας-Οπούντιος Μαρτίνου

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Οικονόμος Τσαριτσάνης

ΑΕ Καραϊσκάκης-Τύρναβος

Ρήγας Φεραίος-Φωκικός

Θεσπρωτός-Αιγινιακός

Δωτιέας Αγιάς-Νίκη Βόλου

Αχέρων Καναλακίου-Πιερικός

Ρεπό: Πύρασος Ν. Αγχιάλου

 

5η αγωνιστική 22η

Φαρκαδόνα-Οπούντιος Μαρτίνου

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Πύδνα Κίτρους

Τύρναβος-Εθνικός Φιλιππιάδας

Πύρασος Ν. Αγχιάλου-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

Φωκικός-ΑΕ Καραϊσκάκης

Νίκη Βόλου-Ρήγας Φεραίος

Πιερικός-Θεσπρωτός

Αχέρων Καναλακίου-Δωτιέας Αγιάς

Ρεπό: Αιγινιακός

 

6η αγωνιστική 23η

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Φαρκαδόνα

Οπούντιος Μαρτίνου-Τύρναβος

Πύδνα Κίτρους-Πύρασος Ν. Αγχιάλου

Εθνικός Φιλιππιάδας-Φωκικός

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Αιγινιακός

ΑΕ Καραϊσκάκης-Νίκη Βόλου

Ρήγας Φεραίος-Αχέρων Καναλακίου

Θεσπρωτός-Δωτιέας Αγιάς

Ρεπό: Πιερικός

 

7η αγωνιστική 24η

Φαρκαδόνα-Τύρναβος

Πύρασος Ν. Αγχιάλου-Οικονόμος Τσαριτσάνης

Φωκικός-Οπούντιος Μαρτίνου

Αιγινιακός-Πύδνα Κίτρους

Νίκη Βόλου-Εθνικός Φιλιππιάδας

Πιερικός-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

Αχέρων Καναλακίου-ΑΕ Καραϊσκάκης

Θεσπρωτός-Ρήγας Φεραίος

Ρεπό: Δωτιέας Αγιάς

 

8η αγωνιστική 25η

Πύρασος Ν. Αγχιάλου-Φαρκαδόνα

Τύρναβος-Φωκικός

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Αιγινιακός

Οπούντιος Μαρτίνου-Νίκη Βόλου

Πύδνα Κίτρους-Πιερικός

Εθνικός Φιλιππιάδας-Αχέρων Καναλακίου

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Δωτιέας Αγιάς

ΑΕ Καραϊσκάκης-Θεσπρωτός

Ρεπό: Ρήγας Φεραίος

 

9η αγωνιστική 26η

Φαρκαδόνα-Φωκικός

Αιγινιακός-Πύρασος Ν. Αγχιάλου

Νίκη Βόλου-Τύρναβος

Πιερικός-Οικονόμος Τσαριτσάνης

Αχέρων Καναλακίου-Οπούντιος Μαρτίνου

Δωτιέας Αγιάς-Πύδνα Κίτρους

Θεσπρωτός-Εθνικός Φιλιππιάδας

Ρήγας Φεραίος-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

Ρεπό: ΑΕ Καραϊσκάκης

 

10η αγωνιστική 27η

Αιγινιακός-Φαρκαδόνα

Φωκικός-Νίκη Βόλου

Πύρασος Ν. Αγχιάλου-Πιερικός

Τύρναβος-Αχέρων Καναλακίου

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Δωτιέας Αγιάς

Οπούντιος Μαρτίνου-Θεσπρωτός

Πύδνα Κίτρους-Ρήγας Φεραίος

ΑΕ Καραϊσκάκης-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

Ρεπό: Εθνικός Φιλιππιάδας

 

11η αγωνιστική 28η

Φαρκαδόνα-Νίκη Βόλου

Πιερικός-Αιγινιακός

Αχέρων Καναλακίου-Φωκικός

Δωτιέας Αγιάς-Πύρασος Ν. Αγχιάλου

Θεσπρωτός-Τύρναβος

Ρήγας Φεραίος-Οικονόμος Τσαριτσάνης

ΑΕ Καραϊσκάκης-Πύδνα Κίτρους

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Εθνικός Φιλιππιάδας

Ρεπό: Οπούντιος Μαρτίνου

 

12η αγωνιστική 29η

Πιερικός-Φαρκαδόνα

Νίκη Βόλου-Αχέρων Καναλακίου

Αιγινιακός-Δωτιέας Αγιάς

Φωκικός-Θεσπρωτός

Πύρασος Ν. Αγχιάλου-Ρήγας Φεραίος

Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΑΕ Καραϊσκάκης

Οπούντιος Μαρτίνου-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

Εθνικός Φιλιππιάδας-Πύδνα Κίτρους

Ρεπό: Τύρναβος

 

13η αγωνιστική 30η

Φαρκαδόνα-Αχέρων Καναλακίου

Δωτιέας Αγιάς-Πιερικός

Θεσπρωτός-Νίκη Βόλου

Ρήγας Φεραίος-Αιγινιακός

ΑΕ Καραϊσκάκης-Πύρασος Ν. Αγχιάλου

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Τύρναβος

Εθνικός Φιλιππιάδας-Οικονόμος Τσαριτσάνης

Πύδνα Κίτρους-Οπούντιος Μαρτίνου

Ρεπό: Φωκικός

 

14η αγωνιστική 31η

Δωτιέας Αγιάς-Φαρκαδόνα

Αχέρων Καναλακίου-Θεσπρωτός

Πιερικός-Ρήγας Φεραίος

Αιγινιακός-ΑΕ Καραϊσκάκης

Φωκικός-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

Πύρασος Ν. Αγχιάλου-Εθνικός Φιλιππιάδας

Τύρναβος-Πύδνα Κίτρους

Οπούντιος Μαρτίνου-Οικονόμος Τσαριτσάνης

Ρεπό: Νίκη Βόλου

 

15η αγωνιστική 32η

Φαρκαδόνα-Θεσπρωτός

Ρήγας Φεραίος-Δωτιέας Αγιάς

ΑΕ Καραϊσκάκης-Πιερικός

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Νίκη Βόλου

Εθνικός Φιλιππιάδας-Αιγινιακός

Πύδνα Κίτρους-Φωκικός

Οπούντιος Μαρτίνου-Πύρασος Ν. Αγχιάλου

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Τύρναβος

Ρεπό: Αχέρων Καναλακίου

 

16η αγωνιστική 33η

Ρήγας Φεραίος-Φαρκαδόνα

Δωτιέας Αγιάς-ΑΕ Καραϊσκάκης

Αχέρων Καναλακίου-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

Πιερικός-Εθνικός Φιλιππιάδας

Νίκη Βόλου-Πύδνα Κίτρους

Αιγινιακός-Οπούντιος Μαρτίνου

Φωκικός-Οικονόμος Τσαριτσάνης

Τύρναβος-Πύρασος Ν. Αγχιάλου

Ρεπό: Θεσπρωτός

 

17η αγωνιστική 34η

ΑΕ Καραϊσκάκης-Ρήγας Φεραίος

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Θεσπρωτός

Εθνικός Φιλιππιάδας-Δωτιέας Αγιάς

Πύδνα Κίτρους-Αχέρων Καναλακίου

Οπούντιος Μαρτίνου-Πιερικός

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Νίκη Βόλου

Τύρναβος-Αιγινιακός

Πύρασος Ν. Αγχιάλου-Φωκικός

Ρεπό: Φαρκαδόνα

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ Paidis.com