![tsikoyras](https://paidis.com/wp-content/uploads/2015/09/tsikoyras-e1443360980222.jpg)
Την 1η θέση στον ημιμαραθώνιο δρόμο που διεξήχθη σήμερα στα Φάρσαλα κατέκτησε σήμερα το πρωί ο Τυρναβίτης πρωταθλητής στους δρόμους μεγάλων αποστάσεων Νίκος Τσικούρας ο οποίος έτρεξε τη διαδρομή μήκους 21,5 χλμ κάνοντας νέο ατομικό ρεκόρ 1:14:50.
Στο σημερινό αγώνα των Φαρσάλων με τίτλο «Αχίλλειος άθλος» είχαμε 400 συμμετοχές και για τον Τυρναβίτη πρωταθλητή ήταν μία καλή πρόβα ενόψει του μαραθώνιου δρόμου της Αθήνας ο οποίος συγκεντρώνει το παγκόσμιο ενδιαφέρον.