«ΔΙΠΡΟΣΩΠΟΣ» Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΡΗΓΑ ΦΕΡΑΙΟ

«Μαλωμένος» με τη… νίκη φαίνεται να είναι τις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής ο Τύρναβος που χθες γνώρισε την πρώτη του εντός έδρας ήττα με αντίπαλο την ομάδα του Ρήγα Φεραίου.

tyrn2Όλα ξεκίνησαν ιδανικά για τους παίκτες του Μιλτιάδη Ζιάκα  που έχοντας την κατοχή της μπάλας ευτύχησαν να προηγηθούν με απευθείας χτύπημα φάουλ του Σβερκούλη  στο 30’, για να ισοφαριστούν  όμως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου από το Γκίκα σε 1-1.

Αλλαγή σκηνικού στην επανάληψη με τους Τυρναβίτες  να δίνουν «δικαιώματα» στους αντιπάλους τους που πέτυχαν τελικά και την ολική ανατροπή σε 1-2 με τέρμα του Γουγούλη στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ενός λεπτού σιγή τηρήθηκε στο γήπεδο του Τυρνάβου  στη μνήμη του αδικοχαμένου στο πρόσφατο τροχαίο του Αλμυρού Αποστόλη Πλασταρά  που είχε φορέσει τη φανέλα του Ρήγα Φεραίου.

ΦΩΤΟ: athleticlarissa