«ΛΥΓΙΣΕ» ΣΤΟ 94’ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ

Νεαροί, ενθουσιώδεις μα και άτυχοι οι παίκτες του Μιλτιάδη Ζιάκα  υποχρεώθηκαν σήμερα στη δεύτερη «σερί» ήττα τους στην εμβόλιμη 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, αφού κράτησαν για 93’ το «μηδέν» στην Άρτα για να ηττηθούν τελικά με 1-0, με γκολ στο 94ο λεπτό της αναμέτρησης, με αντίπαλο την Α.Ε Καραϊσκάκης!

Δυναμικά μπήκαν στο παιχνίδι οι γηπεδούχοι με τους Τυρναβίτες  να ισορροπούν μετά το 20’ χάνοντας μάλιστα την ευκαιρία 10 λεπτά αργότερα να προηγηθούν όταν ο Παπαχρήστος  εκμεταλλευόμενος λάθος των αμυντικών «σέρβιρε» στον Κόκκορα  που από το ύψος του πέναλτι πλάσαρε μόλις άουτ.

Στην εκπνοή του αγώνα και από «γέμισμα» του Γυφτοκώστα  ο Καβαλλάρης  με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Παπαγιάννη  και τους Αρτινούς στα… ουράνια.