ΑΕΛ: ΕΦΥΓΕ ΑΗΤΤΗΤΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ!!

Σε ένα ματς που όλα πήγαν στραβά από την αρχή η ΑΕΛ παίζοντας με πάθος, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, απέδρασε από το Ρέθυμνο με το βαθμό της ισοπαλίας μετατρέποντας το εις βάρος της 2-0 σε 2-2, απέναντι στον Κισσαμικό για της 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League.

Με τους Μπόγιοβιτς και Βέρτζο εκτός λόγω τραυματισμού αλλά και με αριθμητικό μειονέκτημα λόγω αποβολής του Γιοβάνοβιτς με δεύτερη κίτρινη κάρτα οι «βυσσινί» βρέθηκαν πίσω στο σκορ χάρη σε τέρματα των Μάντζη (49’) και Ταραλίδη (59’), σε ένα ματς που έδειχνε χαμένο, ωστόσο οι παίκτες του Ντόστανιτς βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα για να μειώσουν αρχικά με το Μαρουκάκη στο 75ο λεπτό και να ισοφαρίσουν τον αγώνα τρία λεπτά αργότερα μετά από προσπάθεια του Καπού.

Με την ψυχολογία στα ύψη η ΑΕΛ επιχείρησε να «κλέψει» και το τρίποντο, με το Μαρουκάκη να σουτάρει από πλεονεκτική θέση άουτ στο 89’ και τις δύο ομάδες να αποχωρούν ισόπαλες και αήττητες από το γήπεδο.