ΑΕΛ: ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΔΕΚΑ!!

ΑΕΛ απ’ τα παλιά η εικόνα της ομάδας που στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Football League επικράτησε και του Αγροτικού Αστέρα με σκορ 2-1 διατηρώντας το αήττητο στην έδρα της!

«Φουριόζοι» μπήκαν οι παίκτες του Ρ. Ντόστανιτς που ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 8’ της αναμέτρησης με τέρμα του Ροβίθη, ενώ η προσωρινή ισοφάριση του Γέσιτς στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, και  παρά την προσπάθεια του Κομεσίδη, ουδόλως πτόησε τους «βυσσινί» που κατάφεραν να απαντήσουν 5’ λεπτά αργότερα  με το Μαρουκάκη διαμορφώνοντας το σκορ σε 2-1, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Με πάνω από 7.000 φιλάθλους στο πλευρό τους οι παίκτες της ΑΕΛ «κράτησαν» το αποτέλεσμα παίζοντας για πάνω από 30’ λεπτά με 10 λόγω της αποβολής του Μπουντόπουλου με δύο κίτρινες κάρτες.

«Αυτή είναι η ΑΕΛ, να κερδίζεις και το διαιτητή και να μην ασχολείσαι…», ήταν το σχόλιο φιλάθλου που τα είπε όλα!!!