«ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ» Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ, ΠΗΡΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ Ο ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ

Την ευκαιρία να βελτιώσει ακόμη περισσότερο τη βαθμολογική του θέση αλλά και να συνεχίσει το σερί καλών εμφανίσεων και αποτελεσμάτων απώλεσε σήμερα ο Τύρναβος που παραχώρησε «λευκή» ισοπαλία στον Αχέροντα Καναλακίου για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι που σημαδεύτηκε από 5λεπτη διακοπή και δύο αποβολές για τον Αχέροντα που τελείωσε με 9 παίκτες, οι ποδοσφαιριστές του Μιλτιάδη Ζιάκα κατάφεραν να «αυτοκτονήσουν» με μοιραίο παίκτη της αναμέτρησης το Λίταινα που αφού είχε δοκάρι στο 28’ έχασε και πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα!

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής τρομερό παιχνίδι έγινε στην Τσαριτσάνη όπου ο τοπικός Οικονόμος επιβλήθηκε με 3-2 του Δωτιέα Αγιάς με τέρμα του Καραβασίλη στις καθυστερήσεις του αγώνα!