ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΚΑΙ ΝΕΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΥΡΝΑΒΟ

Σε λάτρη του… δράματος αναδεικνύεται ο Τύρναβος που σε μια συγκλονιστική αναμέτρηση στην Ηγουμενίτσα με αντίπαλο το Θεσπρωτό για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κρατούσε μέχρι και το 84’ το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) πριν καταφέρει να δεχτεί 2 τέρματα από τον ίδιο παίκτη μέσα σε ένα λεπτό (84’ και 85’) για να μειώσει τελικά στο 88’

δίχως να προλάβει τελικά να σώσει την παρτίδα!

Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε με τέρμα του Μπίκα που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 53’ με τους Τυρναβίτες να απαντούν 10 λεπτά αργότερα ισοφαρίζοντας σε 1-1 με τον Τσιρλίδη, για να δεχτούν δύο τέρματα στη συνέχεια από τον Πέντσα και να μειώσουν σε 3-2 με το Λίταινα που στο 88ο λεπτό σκόραρε διαμορφώνοντας έτσι και το τελικό αποτέλεσμα!

Ρεπό για τους παίκτες του Μιλτιάδη Ζιάκα την επόμενη αγωνιστική, με την ομάδα να αναζητά ακόμη βαθμούς και… ηρεμία.