ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗ ΑΠΕΣΠΑΣΕ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ!

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής με τον Οικονόμο Τσαριτσάνης και τον Τύρναβο να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις!

Σε ένα ιδιαίτερα χορταστικό πρώτο ημίχρονο καλύτεροι οι «πράσινοι» προηγήθηκαν μόλις στο 16’ με το Βούζα, με τον Τύρναβο να βρίσκει σιγά-σιγά τα πατήματά του και να απαντά με τέρμα του Τσιρλίδη στο 25’ «παγώνοντας» το «Γ. Μητσιμπόνας».

Οι παίκτες του Οικονόμου Τσαριτσάνης με τη βοήθεια και της εξέδρας προηγήθηκαν εκ νέου στο 30ο λεπτό με τέρμα του Παπαγεωργίου διατηρώντας την κατοχή της μπάλας, ωστόσο οι «κυανέρυθροι» του Μιλτιάδη Ζιάκα δεν τα παράτησαν και με γκολ του Σβερκούλη στο 66’ ισοφάρισαν την αναμέτρηση κρατώντας τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας μέχρι το τέλος!