ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ «ΔΙΠΛΟ» ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΥΛΑΙΑ

Συγκλονιστική εξέλιξη και νίκη για την Ολύμπια Λάρισας που «έκλεψε» τελικά το ματς στην Πυλαία αγωνιζόμενη χωρίς την Ασημίνα Κουτσουνούρη που ταλαιπωρείται από τραυματισμό.

Η ΑΕ Πυλαίας είχε το προβάδισμα στο σκορ στα πρώτα 33 λεπτά του αγώνα, φθάνοντας και το +10 στο ημίχρονο, ωστόσο οι «πορτοκαλί» με αντεπίθεση διαρκείας και τις Χαβαλέ-Δεληγιάννη να σηκώνουν το «βάρος» της επίθεσης και τις Κυριτσάκα- Σουλιώτη να πετυχαίνουν καθοριστικά «μεγάλα» σουτ απέδρασαν τελικά με το ροζ φύλλο αγώνα και το ταμπλό να γράφει 53-56, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

Με πολλά παράπονα για τη διαιτησία των Σαρακενίδη-Χρυσάφη η ομάδα της Θεσσαλονίκης, που αναμένεται να υποβάλλει και σχετικό υπόμνημα στην ΕΟΚ.

Επόμενη αντίπαλος για τα κορίτσια του Μλαντένοβιτς η σκληροτράχηλη ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα που προέρχεται από μεγάλο «διπλό» απέναντι στις Σέρρες.

Δεκάλεπτα: 18-12, 34-24, 41-36, 53-56

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ: Νταουντάκη 3, Δεληγιάννη 12, Χαβαλέ 22(3), Ράπτη, Κυριτσάκα 8(2), Σουλιώτη 9 (1), Καλλίδου 2.