ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ-ΣΟΚ ΤΟΥ ΤΥΡΝΑΒΟΥ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΛ!

Σπουδαία πρόκριση για τον Ηρακλή Λάρισας που αν και αγωνίζεται στην Α’ ΕΠΣΛ κατάφερε να κάμψει στο δημοτικό στάδιο της πόλης την αντίσταση του Τυρνάβου της Γ’ Εθνικής πανηγυρίζοντας έτσι την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΛ!

Έξυπνο «στήσιμο» από το Γιάννη Τσακμακίδη που είδε τους παίκτες του να προηγούνται με 2 τέρματα, με τους Τυρναβίτες να ξυπνούν από τον αγωνιστικό λήθαργο, να μειώνουν σε 1-2 προς τη λήξη του ημιχρόνου χωρίς ωστόσο να καταφέρνουν να φτάσουν στην ολική ανατροπή.

Το σκορ για τον Ηρακλή άνοιξε στο 12’ ο Μαυρομάτης όταν η σέντρα-σουτ που επιχείρησε μετά από ασυνεννοησία της άμυνας κατέληξε στα δίχτυα του Τυρνάβου, ενώ το 0-2 σημείωσε στο 22’ ο Τσιάτας με σουτ.

Το μόνο που κατάφεραν οι παίκτες του Μιλτιάδη Ζιάκα ήταν να μειώσουν στο 40ο λεπτό με τον Τασιούλη σε 1-2, αφού οι προσπάθειες του Καρλιάμπα στο 71’ και του Τασιούλη στο 88’ κατέληξαν στα δοκάρια της εστίας του Μπαταβάνη!