![kalakalas](https://paidis.com/wp-content/uploads/2016/02/kalakalas-568x381.jpg)
Η Εταιρεία Ελλήνων Λογοτεχνών τίμησε χθες τον Γεώργιο Καλακαλά διακεκριμένο Γλύπτη , Καθηγητή της Αρχιτεκτονικής του ΕΜΠ και Τυρναβίτη της Διασποράς … Τον Εξαίρετο Καλλιτέχνη και Διανοούμενο τίμησαν και πολλοί Τυρναβίτες της Αθήνας …
Την Κίκα Λέντζα , τον Νίκο και τον Αντώνη Οικονόμου καθώς και πολλούς ακόμα διακρίναμε στο πυκνό ακροατήριο της εκδήλωσης … Παρούσα και η δημοτική Αρχή της γενέτειρας του με το δήμαρχο Παναγιώτη Σαρχώση και τον αντιδήμαρχο Κώστα Κουλιό.