ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΖΟΥΝΤΟ ΣΤΟΝ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟ

Με πάνω από 380 αθλητές από  17 συλλόγους πραγματοποιήθηκε το 10ο  Παιδικό Τουρνουά Τζούντο στον Πλατύκαμπο. Στον αγώνα αυτό  που αποτελεί πλέον θεσμό για  την περιοχή, και μία από τις κορυφαίες διοργανώσεις της χώρας, μετείχαν οι εξής σύλλογοι:

tzoynto4 tzoynto1 tziynto2 tzoynto5ΑΙΑΝΤΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ,   ΠΑΝΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ,   Ο.Φ.ΤΖΟΥΝΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ,   Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ,   Α,Σ. ΣΠΡΙΝΤΕΡΣ  ΛΑΡΙΣΑΣ ,   ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ,    ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ,    ΠΥΡΟΣ ΔΗΜΑΣ ΠΙΕΡΙΑΣ,    ΜΥΤΙΚΑΣ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ, ΕΡΜΗΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ,   ΑΡΗΣ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ,   ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ,    FIGHT CLUB ΛΑΡΙΣΑΣ και φυσικά ο τοπικός σύλλογος ΟΓΧΗΣΤΟΣ .

Ο αγώνας που είναι μια πρωτοβουλία του συλλόγου , διοργανώθηκε και αυτή τη φορά με την υποστήριξη της Περιφέρειας Θεσσαλίας, του Δήμου Κιλελέρ.

Την εκδήλωση  άνοιξε  ο δήμαρχος του δήμου Κιλελέρ, κ. Νασιακόπουλος Αθανάσιος ο οποίος στο χαιρετισμό του τόνισε την σημασία που έχει για την τοπική κοινωνία η προώθηση του αθλητικού πνεύματος και ότι οι αθλητικές δραστηριότητες συνιστούν πρώτη προτεραιότητα για το Δήμο. Το δήμαρχο Κιλελέρ συνόδευαν  οι δημοτικοί σύμβουλοι κ. Φιλιππούλης Κώστας, και Μακρόπουλος Βαγγέλης.

Στη συνέχεια ακολούθησε μια συμβολική κίνηση που οργανώθηκε από  την οργανωτικής επιτροπής με σκοπό να αναδεχθεί η τοπική επιχειρηματικότητα και να διαφημιστεί με την ευκαιρία του αγώνα η παραγωγή και η τυποποίηση αγροτικών προϊόντων της περιοχής.

Έτσι ο πρόεδρος του τροπικού συμβουλίου Πλατυκάμπου κ. Καρατσιβούλης Τάκης παρέδωσε στον εκπρόσωπο της περιφέρειας κ. Αθανάσιο  Παιδή ένα πουγκί με δείγματα από τοπικά παραδοσιακά προϊόντα το  οποίο στη συνέχεια διανεμήθηκε σε όλους  του προπονητές και εκπροσώπους των συλλόγων .

Με την ευκαιρία της τελετής έναρξης εκ μέρους της περιφέρειας Θεσσαλίας χαιρετισμό απεύθυνε ο Περιφερειακός σύμβουλος κ. Αθανάσιος  Παιδής, οποίος διαβεβαίωσε τους παραβρισκόμενους πολίτες για την πρόθεση της περιφέρειας να υποστηρίξει κάθε αθλητική δραστηριότητα.     Στον αγώνα παραβρέθηκαν επίσης και στελέχη της ομοσπονδίας όπως ο πρόεδρος της τοπικής επιτροπής τζούντο κεντρικής Ελλάδος, κ. Σγάντζος Μάρκος , ο πρώην αντιπρόεδρος και εκπρόσωπος του τζούντο στην Ολυμπιακή επιτροπή κ. Στουκογιώργος , ο πρώην πρόεδρος της Ε.Ο Τζούντο κ. Φυσικόπουλος Αναστάσιος και φυσικά ο νυν  πρόεδρος  ομοσπονδίας κ. Καφενταράκης Ιωάννης, ο οποίος τόνισε τη σπουδαιότητα του συγκεκριμένου αγώνα στην ανάπτυξη του αθλήματος σε πανελλήνιο επίπεδο.

Η φετινή διοργάνωση έτυχε της υποστήριξης τοπικών επιχειρήσεων αλλά και παραγωγών αγροτικών προϊόντων.  Εκ μέρους της διοίκησης του συλλόγου ευχαριστούμε θερμά όλους τους χορηγούς της διοργάνωσης πολλοί εκ των οποίων στήριξαν για δεύτερη συνεχή χρονιά τον αγώνα.

Ο ΟΓΧΗΣΤΟΣ εμφανίστηκε στον αγώνα με 50 αθλητές δέκα εκ των οποίων πρωτοεμφανιζόμενοι , οι οποίοι μυήθηκαν στον αγωνιστικό αθλητισμό με το άθλημα του τζούντο και ενίσχυσαν επιπλέων  τη δυναμική στις μικρές ηλικίες. Επιπλέων οι ΄΄μεγάλοι΄΄  δηλαδή  του αγώνα αυτού επέδειξαν για ακόμη φορά την αγωνιστική πληρότητα αφού κατέλαβαν όλοι την πρώτη θέση   στα -38 κλ. τα -60 κλ. ενώ στα -66 κλ.   των παίδων Α΄ για μία ακόμη φορά η διεκδίκηση της πρώτης θέσης αποδείχτηκε εσωτερική υπόθεση του ΟΓΧΗΣΤΟΥ.

Η διοίκηση τέλος εκφράζει τα θερμά συγχαρητήρια στους προπονητές του συλλόγου κ. Χονδρονάσιο Χαρίλαο και τους συνεργάτες κ. Πιτσιάβα Κατερίνα και Ζουπελούλη Νικόλαο για την άψογη συμπεριφορά των αθλητών μας εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου.

Για την ιστορία του συλλόγου στο 10ο Αθ. ΖΑχαρούλης αγωνίστηκαν οι παρακάτω 50 αθλητές με τις εξής διακρίσεις :

JUNIORS A ( 2010 -2011)

ΚΟΝΤΑΞΗΣ  ΜΑΡΙΟΣ                                                                               – 21 ΚΛ.3os

ΛΑΧΑΝΑΣ  ΝΙΚΗΤΑΣ                                                                               -24  ΚΛ 3ος

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΕΞΗΣ                                                                     – 24   κλ 3ος

ΖΑΧΑΡΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ                                                                       – 24  ΚΛ 2ος

ΚΟΛΟΒΟΣ  ΑΓΓΕΛΟΣ                                                                              – 21  ΚΛ. 3ος

ΠΕΡΙΣΤΕΡΑ   ΜΗΛΙΤΣΑ                                                                           – 24   ΚΛ 3η

ΦΥΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΛΕΝΗ                                                                    – 21   ΚΛ 2η

JUNIORS B ( 2009 -2008 )

ΤΣΟΛΑΚΗΣ    ΗΡΑΚΛΗΣ                                                                       – 24 ΚΛ 3ος

ΧΟΝΔΡΟΝΑΣΙΟΣ   ΓΙΩΡΓΟΣ                                                                – 18  KL 1ος

ΚΟΥΤΙΝΑΣ   ΚΡΑΤΕΡΟΣ                                                                      – 21  KL 3ος

ΚΟΥΤΙΝΑΣ  ΖΉΣΗΣ                                                                               -24   KL 3ος

ΠΛΑΤΗΣ    ΗΛΙΑΣ                                                                                 – 21  KL 3ος

TΑΣΙΟΥΛΗΣ   ΙΩΑΝΝΗΣ                                                                      – 30  KL 2ος

ΧΑΣΙΩΤΗΣ       ΓΙΩΡΓΟΣ                                                                        -27  ΚΛ 2ος

ΜΑΡΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ                                                                        -30  ΚΛ 3ος

ΓΚΑΛΙΤΣΙΟΣ   ΙΩΑΝΝΗΣ                                                                      – 27  ΚΛ 3ος

ΠΛΑΤΗ   ΙΩΑΝΝΑ                                                                                     – 19  KL 3η

ΧΑΣΙΩΤΗ          ΕΦΗ                                                                                – 34  KL 2η

ΠΑΠΟΥΛΙΑΚΟΣ   ΣΤΑΘΗΣ                                                                    -27  ΚΛ 1ος

ΦΥΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ   ΓΙΩΡΓΟΣ                                                            – 33 ΚΛ 2ος

ΓΚΑΛΙΤΣΙΟΣ   ΦΩΤΗΣ                                                                            – 33 ΚΛ 3ος

ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ                                                                           -27  ΚΛ 3ος

ΨΕΥΤΟΓΙΑΝΝΗΣ  ΚΩΝ/ΝΟΣ                                                                 – 36  ΚΛ 3ος

ΖΑΧΑΡΟΥΛΗΣ   ΣΤΕΛΙΟΣ                                                                     – 24   KL. 3ος

ΜΠΡΙΑΣΤΙΚΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΗΣ                                                                 – 30  KL  2ος

ΖΑΜΠΟΣ  ΝΙΚΟΣ                                                                                     – 30  ΚΛ 3ος

ΛΑΧΑΝΑΣ   ΒΥΡΩΝ                                                                                 -30  KL  3ος

ΚΟΥΛΛΙΟΥ       ΧΑΡΑ                                                                                – 27  ΚΛ 1η

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΟΥ  ΑΝΤΩΝΙΑ                                                                       -30  ΚΛ 1η

JUNIORS Γ (2007-  2006)

ΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ    ΔΗΜΗΤΡΗΣ                                                      – 45  ΚΛ 2ος

ΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ  ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ                                                              – 52  κλ 1ος

ΚΟΝΤΑΞΗ   ΕΛΕΝΗ                                                                             – 45  κλ 3η

ΧΑΣΙΩΤΗΣ            ΒΑΓΓΕΛΗΣ                                                          – 46  κλ  1ος

ΖΑΧΑΡΟΥΛΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΗΣ                                                             – 42  ΚΛ 3ος

ΠΙΤΣΙΑΒΑΣ  ΝΙΚΟΣ                                                                            – 27 ΚΛ 3ος

ΤΟΥΝΤΑ                   ΦΑΝΗ                                                                  – 42  κλ  2η

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ  Β΄ –  ΠΑΙΔΕΣ  Β΄   (2004- 2005)

ΚΑΖΑΚΟΣ  ΔΗΜΗΤΙΟΣ                                                                 – 38 ΚΛ..3ος

ΤΣΟΛΑΚΗΣ                ΔΗΜΗΤΡΗΣ                                                – 55  ΚΛ 3ος

ΧΟΝΔΡΟΝΑΣΙΟΣ         ΝΙΚΟΣ                                                        -42  ΚΛ 1ος

ΠΑΠΟΥΛΙΑΚΟΣ        ΠΕΤΡΟΣ                                                      – 46   κλ. 2ος

ΚΑΖΑΚΟΣ              ΚΩΝ/ΝΟΣ                                                        – 42   ΚΛ.5ος

ΖΑΜΠΟΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ                                                               – 42   ΚΛ 5ος

ΚΟΝΤΑΞΗ  ΣΟΦΙΑ                                                                          –  48   ΚΛ 2η

ΚΟΥΛΙΟΥ     ΧΡΙΣΤΙΝΑ                                                                     -52   κλ   2η

ΠΙΤΣΙΑΒΑ     ΜΑΡΙΑ                                                                         -52   ΚΛ  3η

ΤΟΥΝΤΑ     ΚΑΤΕΡΙΝΑ                                                                    +57   κλ   3η

ΠΑΙΔΕΣ  Α΄   (2002- 2003)

ΚΟΥΤΡΑΣ     ΔΗΜΟΣ                                                                       – 38 ΚΛ  1ος

ΔΑΛΛΑΣ     ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ                                                              – 66 ΚΛ  2ος

ΑΡΟΤΣΙΟΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ                                                             – 66 ΚΛ  1ος

ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ      ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝOΣ                                              – 60  ΚΛ  1ος

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ Paidis.com