![καρυα1](https://paidis.com/wp-content/uploads/2016/08/καρυα1-678x381.jpg)
Μεγάλη επιτυχία σημείωσε το διήμερο 11ο αντάμωμα των Καρυωτών που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 13 και την Κυριακή 14 Αυγούστου στο προαύλιο του Πνευματικού κέντρου του χωριού.
Το Σάββατο στις 9 το βράδυ δημοτικοί χοροί και λαϊκό γλέντι…την Κυριακή πολλές εκπλήξεις με τον dj Βασίλη..
Συνδιοργανωτές των εκδηλώσεων ηταν ο Μ.Ε.Σ.Καρυωτών Λάρισας και περιχώρων “Ο ΖΕΥΣ”, ο Μ.Ε.Σ.Καρυωτών “Ολυμπος” και η Περιφέρεια Θεσσαλίας, Περιφερειακή ενότητα Λάρισας.
Το αντάμωμα γίνεται κάθε χρόνο τέτοια εποχή που η Καρυά υποδέχεται τα ξενιτεμένα παιδιά της και οι πολιτιστικοί σύλλογοι κάνουν ότι είναι δυνατόν για να είναι ευχάριστη η διαμονή τους.