ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΗ Η ΑΕΛ ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΜΕ 2-0 ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ

Με τον Καβουσάκη να αποτελεί μάλλον την έκπληξη στην 11άδα και πολλά προβλήματα στην ανάπτυξη του παιχνιδιού της παρουσιάστηκε στην εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την Κέρκυρα η ΑΕΛ, σε ένα παιχνίδι βγαλμένο «απ’ τα παλιά» και την περσινή παρουσία των δύο ομάδων στη FL, με την αναμέτρηση να λήγει με σκορ 2-0

και μια ΑΕΛ να μην εμφανίζεται ποτέ εντός του αγωνιστικού χώρου!

Τα τέρματα για τους Φαίακες σημείωσαν ο Ντουαλά στο 24ο και ο Επστάιν στο 39ο λεπτό του αγώνα, ενώ στην επανάληψη και παρά τις αλλαγές του Άγγελου Αναστασιάδη η ΑΕΛ δεν μπήκε ποτέ στο παιχνίδι, με την Κέρκυρα να διαχειρίζεται άψογα το 2-0 του πρώτου μέρους, κατακτώντας μάλλον εύκολα το «τρίποντο».

Από το «ναυάγιο» της ΑΕΛ διασώθηκε μόνο ο τερματοφύλακας Ζαχαρίας Καβουσάκης, που με τις επεμβάσεις του «κράτησε» το σκορ σε επίπεδα αξιοπρεπούς ήττας.

ΑΕΛ (Άγγελος Αναστασιάδης): Καβουσάκης, Ρέντζας (46’ Γκόλιας), Γιοβάνοβιτς (70’ Κουτσιανικούλης), Φάρκας, Κόντορ, Αναστασόπουλος, Αντόνι, Ντέλετιτς (59’ Λαμπρόπουλος), Ναζλίδης, Βαρέλα, Αβραάμ.

ΦΩΤΟ: athleticlarissa.gr