Η ΔΟΞΑ ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΙΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΣΚΟΡ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΣΤΗΝ Α’ΕΠΣΛ

Η εκτός έδρας μεγάλη νίκη της Δόξας Αργυροπουλίου με 6 – 2 επί του Αετού Μακρυχωρίου, οι εκτός έδρας νίκες του ΠΟΕ, του Δωτιέα και του Φαλανιακού και η άνετη νίκη του Αχιλλέα ήταν τα αποτελέσματα που χαρακτήρισαν τη 2η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας.

argyropΤο παιχνίδι της αγωνιστικής έγινε σήμερα στο Μακρυχώρι, όπου και στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΛ μια καταιγιστική Δόξα Αργυροπουλίου πέρασε «σίφουνας» από την έδρα του Αετού παίρνοντας ένα εντυπωσιακό «διπλό» με το κοντέρ να σταματά στα έξι τέρματα, σε ένα χορταστικό 2-6!

Τίποτα δεν έδειχνε πως το «στείρο» 0-0 του πρώτου μέρους θα έδινε τη θέση του σε ένα απίστευτο δεύτερο ημίχρονο με 8 συνολικά τέρματα, ένα δοκάρι για τον Αετό και ένα χαμένο πέναλτι του Μπαχτσιβάνου που απέκρουσε εντυπωσιακά ο πορτιέρο του Αετού Μακρυχωρίου μόλις στο 1ο λεπτό της επανάληψης!

Τα τέρματα για την ομάδα του Γιάννη Μιχαλέ σημείωσαν οι Χατζής, Τσούτσας (2), Ριζούλης, Κόκορας και Κούλπας, ενώ για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Φούντας με πέναλτι και Αβέλλας.

Αξίζει τέλος να σημειωθεί πως η βαριά ήττα στοίχισε τη θέση του στον προπονητή του Αετού Βασίλη Νάρη, με τις δύο πλευρές να καταλήγουν σε «διαζύγιο» κοινή συναινέσει.

Δόξα Αργυροπουλίου (Γιάννης Μιχαλές): Μπαχτσιβάνος Στ., Καρράς, Μπουζούκας, Κούλπας, Μάρκου, Χατζής, Τσούτσας, Μπαχτσιβάνος, Ριζούλης (72’ Σιαμαντούρας), Σχοινάς (62’ Κόκορας), Ζάχος.