«ΔΙΠΛΟ» ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΡΙΣΑΣ ΣΤΗ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑ!

Προσγειωμένος, ουσιαστικός και ανώτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Απόλλωνας Λάρισας πανηγύρισε σήμερα ένα ακόμη «διπλό», αυτή τη φορά στην έδρα του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας, όπου και πανηγύρισε τη νίκη με το πεντακάθαρο 0-3, για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Σημειώνοντας την 3η σερί νίκη του ο Απόλλωνας προειδοποίησε μόλις στο 20΄όταν σέντρα σουτ του Παπαδόπουλου βρήκε το δοκάρι του Σαρρή, ενώ στο 38’ ο Καμπλιώνης , μετά από διαγώνια πάσα του Διβανέ, άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Φιλιππούπολης.

Με την εκπνοή του ημιχρόνου οι Απολλωνιστές διπλασίασαν τα τέρματά τους, όταν μετά από σέντρα του Σάββα ο Σαχινίδης με όμορφη κεφαλιά έγραψε το 0-2, ενώ με την έναρξη της επανάληψης ο Διβανές «κλείδωσε» τη νίκη, όταν με προβολή σημείωσε το 0-3 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Απόλλων Λάρισας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Φιρινίδης, Σάββας, Παπαδόπουλος, Ιορδανίδης, Ανδρέου, Ιβανίδης (65′ Αγρόδημος), Κυριάκος, Διβανές (60′ Πέντα), Σαχινίδης (73′ Συράκος), Σουλίδης, Καμπλιώνης.