![ael+fc+arena](https://paidis.com/wp-content/uploads/2015/12/aelfcarena-e1451237860289.jpg)
Από τη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλίας ανακοινώνεται ότι έπειτα από αίτημα της Διεύθυνσης Αστυνομίας Λάρισας προς το Υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού, σήμερα (14-10-2016) εκδόθηκε απόφαση από τον Υφυπουργό Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Σταύρο Κοντονή, σύμφωνα με την οποία απαγορεύθηκε η οργανωμένη και μεμονωμένη μετακίνηση
των φιλάθλων της φιλοξενούμενης ομάδας Π.Α.Ε. Α.Ε.Κ., κατά τη διεξαγωγή του ποδοσφαιρικού αγώνα της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της SUPER LEAGUE, αγωνιστικής περιόδου 2016-2017, μεταξύ των ομάδων Π.Α.Ε. Α.Ε. ΛΑΡΙΣΑΣ – Π.Α.Ε Α.Ε.Κ., ο οποίος θα διεξαχθεί τη Δευτέρα (17-10-2016) και ώρα 19:30 στο γήπεδο AEL FC ARENA στη Λάρισα, για σοβαρούς λόγους διαφύλαξης της δημόσιας τάξης και ασφάλειας.