![aelfc_2016-17-678x381](https://paidis.com/wp-content/uploads/2016/10/AELFC_2016-17-678x381.jpg)
Ανακοινώθηκε το μεσημέρι η 20μελής αποστολή που επέλεξε ο τεχνικός της ΑΕΛ Άγγελος Αναστασιάδης για την αποψινή αναμέτρηση με την ΑΕΚ στο AEL FC ARENA (7.30μμ), στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.
Απόντες ο Γ. Ξενοδόχοβ που ταλαιπωρείται ακόμη από τραυματισμό, ο ανέτοιμος Βαρέλα αλλά και ο από καιρό… «στον πάγο» Ματθαίος Μαρουκάκης.
Οι εκλεκτοί του Αναστασιάδη είναι οι εξής:
Καβουσάκης, Κουτογλίδης, Ρέντζας, Ναβάρο, Κόντορ, Μονιάκης, Γιοβάνοβιτς, Φάρκας, Γκόλιας, Σουλιώτης, Ποτουρίδης, Φατιόν, Αναστασόπουλος, Λαμπρόπουλος, Ουρτάδο, Ντοντό, Ντέλετιτς, Αβραάμ, Κουτσιανικούλης και Ναζλίδης.