ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΙΣ «ΠΟΝΤΙΕΣ» ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ Η ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

Δεύτερη σερί ήττα για την Ολύμπια Λάρισας που μακριά από την έδρα της και στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών ηττήθηκε σήμερα από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς με σκορ 62-51.

Παρά τις ελλείψεις τους οι «Πόντιες» του Γκογκάκη κοίταξαν στα μάτια τις «πορτοκαλί», με το παιχνίδι να πηγαίνει πόντο-πόντο και τη Μαγδαλιανίδου στην καλύτερη εμφάνισή της με την Ολύμπια να «κρατά» στο πρώτο 10λεπτο την ομάδα της στο παιχνίδι, σκοράροντας καθοριστικούς πόντους μέσα στην αντίπαλη ρακέτα.

Το ημίχρονο έκλεισε με το «εύθραυστο» 25-24 υπέρ του Απόλλωνα, ωστόσο οι παίκτριες της Καλαμαριάς εκμεταλλευόμενες τα απίστευτα λάθη στην άμυνα αλλά και τις κακές επιθετικές επιλογές της Ολύμπιας σε συνδυασμό με την αποχώρηση της Κουτσουνούρη με 5 φάουλ στο τελευταίο 10λεπτο του αγώνα, πάτησαν «γκάζι» αυξάνοντας τη διαφορά, για να επικρατήσουν τελικά με 62-51.

Δεκάλεπτα: 14-16, 25-24, 41-37, 62-51

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Γαλιατσάτου 6, Ντούρα, Σουλιώτη 6(1), Κυριτσάκα 12(1), Παπαστεργίου, Λιάσκου 3, Σκαρλή, Μαγδαλιανίδου 10(1), Κουτσουνούρη 10, Καλλίδου 2, Κυλεριώτη 2 .