“ΚΑΘΑΡΙΣΕ” Η ΚΟΥΤΣΟΥΝΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑ!

Εκνευρισμένη, προβλέψιμη στην επίθεση και με πολλά λάθη στην άμυνα αλλά και το passing game που μεταφράστηκαν σε εύκολους πόντους για τις αντιπάλους της εμφανίστηκε στο κλειστό της Νεάπολης η Ολύμπια Λάρισας, που καρδιοχτύπησε πριν φτάσει στη νίκη απέναντι στη Σταυρούπολη με σκορ 51-48, για το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

Μακριά από τον καλό τους εαυτό οι Λαρισαίες ευτύχησαν να έχουν για μια ακόμη φορά σε καλή μέρα την αρχηγό τους Ασημίνα Κουτσουνούρη, που και με την αφύπνιση κατά διαστήματα των Καλλίδου- Μαγδαλιανίδου, πήρε πάνω της την ομάδα για την τελική επικράτηση.

Απογοητευτική η εικόνα του πρώτου ημιχρόνου που βρήκε Ολύμπια και Σταυρούπολη στο 32-32, ενώ με το τέλος της 3ης περιόδου οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν με +6, με την Ολύμπια να σημειώνει μόλις 4 πόντους σε ολόκληρο 10λεπτο!!

Το ματς πήρε φωτιά στο 4ο 10λεπτο, με την Κουτσουνούρη στο τέλος να δίνει τη νίκη στην ομάδα της με προσωπική ενέργεια και εύστοχες βολές!

Δεκάλεπτα: 19-14, 32-32, 36-42, 51-48

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Σουλιώτη 5, Λιάσκου, Σκαρλή, Μαγδαλιανίδου 15(2), Κουτσουνούρη 18(3), Καλλίδου 13(1).

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 13(1), Σαμαρά 12(2), Αντωνιάδου,  Τσαμπάκου 3(1), Κωστανάκη 11(1), Κανέλογλου 2, Τσάνταλη 2,  Πεχλιβανίδου 5.