ΣΕ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ Ο ΓΣΛ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ

Απογοητευτικός ο ΓΣΛ δεν τα κατάφερε στην Κρήτη γνωρίζοντας την ήττα στο Ηράκλειο από την τοπική ομάδα με σκορ 94-73, χάνοντας μάλιστα και τη διαφορά του πρώτου αγώνα και μπαίνοντας πλέον για τα καλά σε περιπέτειες.

Με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ στο πρώτο 10λεπτο, οι γηπεδούχοι «πάτησαν γκάζι» στη συνέχεια μετατρέποντας το 17-17 σε 47-30, ενώ τίποτα δεν άλλαξε στον δεύτερο ημίχρονο, με το ΓΣΛ να μην επιστρέφει ποτέ στο παρκέ γνωρίζοντας τελικά την ήττα.

Τα δεκάλεπτα: 17-17, 47-30, 64-48, 94-73

ΗΡΑΚΛΕΙΟ(Βισκαδουράκης): Γουμενάκης, Παπαδάκης 16 (1), Τσερκιτζόγλου, Μαραγκάκης 3, Πετράκης (2), Κουπίδης 24 (6), Λιανός 9 (1), Λάτοβιτς 14, Πάλλης, Πάνου, Λόλας 17.

ΓΣΛ (Πέρκος): Τόζιος 7, Συνετός 3 (1), Νίκολιτς 13 (1), Βουριώτης 3 (1), Μπέμπης 5 (1), Γκιουλέκας 25 (2), Τσουράκης 13, Χαιρετίδης, Σπυρόπουλος 4.