ΝΕΑ ΗΤΤΑ ΤΗΣ ΑΕΛ ΣΤΗΝ Α2

Δεν τα κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες η ομάδα μπάσκετ της ΑΕΛ, που γνώρισε εκτός έδρας ήττα, με σκορ 86-59 από τον Αρκαδικό, στο ΔΑΚ Τρίπολης, σε αγώνα της 18ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α2 μπάσκετ.

Οι «βυσσινί» ήταν ανταγωνιστικοί κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο οι γηπεδούχοι συντήρησαν μια διαφορά από την αρχή του αγώνα καταφέρνοντας τελικά να επικρατήσουν με +27 πατώντας… γκάζι στο τελευταίο 10λεπτο.

Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 9 (2), Πίνης, Τσακαλέρης 6 (1), Κουρέπης 6, Προδρόμου 11, Ρεντίκας 19 (1), Γαρμπής 7, Ναούμης 2, Τζουγκαράκης 26.

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης, Σταμπουλής 12, Παπαχρήστος 7, Δεληγιώργης 5, Πολίτης 11 (2), Τσιλούλης 13 (3), Μαλτέσιος 2, Τσούτσος 9, Θορστέινσον.

Τα δεκάλεπτα: 21-14, 42-33, 63-53, 86-59