ΑΝΕΤΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

Όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική της Γ’ Εθνικής

Με την ψυχολογία στα ύψη ενόψει του ντέρμπι στο γειτονικό Βόλο με αντίπαλο τον Ολυμπιακό, συνεχίζει την επιτυχημένη πορεία του ο πρωτοπόρος του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Απόλλωνας Λάρισας, που σήμερα ξεπέρασε άνετα και το εμπόδιο του Ρήγα Φεραίου, επικρατώντας στη Φιλιππούπολη με σκορ 2-0.

Απόλυτος κυρίαρχος της αναμέτρησης που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής ο Απόλλωνας υποχρέωσε σε παθητικό ρόλο τους φιλοξενούμενους, ενώ δεν ανησύχησε, αν και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ, με τους γηπεδούχους να καταγράφουν ευκαιρίες με τους Μανθάνο, Παπαδόπουλο και Σαχινίδη, οι οποίοι δεν βρήκαν δίχτυα.

Το σκηνικό άλλαξε στην επανάληψη, όταν με την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Καρακατσάνης άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, ενώ ακολούθησαν νέες ευκαιρίες με τους Μανθάνο και Καρακατσάνη να αποτυγχάνουν απέναντι στον Παπαγιάννη, ενώ στο 63’ ο Σαχινίδης έστειλε με σουτ τη μπάλα στο δοκάρι των φιλοξενούμενων!

Το παιχνίδι «κλείδωσε» για τους Απολλωνιστές στο 90’ ο Σαχινίδης, όταν με προβολή μετά από θαυμάσια ενέργεια του Καρακατσάνη έγραψε το τελικό 2-0.

Απόλλων Λάρισας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Κουρδής, Σάββας, Παπαδόπουλος, Ιορδανίδης, Ανδρέου, Αγρόδημος, Σκούπρας (76′ Κυριάκος), Καρακατσάνης, Σαχινίδης, Πέντα (61′ Διβανές), Μανθάνο (82′ Καμπέρης).

Ρήγας Φεραίος (Λάκης Μπακάλης): Παπαγιάννης, Χατζηαθανασίου, Βουραζέρης, Σπαθής, Γκάγκας, Γεωργατζής, Κυπτίου, Μπόρας, Τζοβάρας (46′ Σέττος), Καναβός (46′ Γκίκα), Τσελεπής (69′ Κέβιν).