ΠΗΡΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ Ο ΚΙΣΣΑΒΟΣ ΣΥΚΟΥΡΙΟΥ, ΕΝΩ ΣΤΡΑΒΟΠΑΤΗΣΕ Ο ΑΜΠΕΛΩΝΙΑΚΟΣ

Με μεγάλο νικητή τον Κίσσαβο Συκουρίου, που πήρε το ντέρμπι με αντίπαλο τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Ηρακλή Λάρισας, συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΛ.

Στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής ο Αμπελωνιακός «στραβοπάτησε» στην έδρα του παραχωρώντας ισοπαλία 2-2 στο Κιλελέρ, ενώ «ξεκούραστο» τρίποντο πήρε ο Δαμασιακός με τη Γλαύκη να έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

«ΕΜΦΡΑΓΜΑ» ΣΤΟ 88’

Κυριολεκτικά «έμφραγμα» για τον Αμπελωνιακό που «στραβοπάτησε» στην έδρα του απέναντι στο Κιλελέρ, αφού αν και προηγήθηκε δύο φορές βρέθηκε να ισοφαρίζεται σε 2-2 στο 88ο λεπτό του αγώνα!

Καλύτεροι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 12’, όταν ύστερα από ωραίο συνδυασμό Τσετιροκλή-Ψύρρα και Ιωαννίδη ο Πατρίκου έγινε τελικός αποδέκτης της μπάλας και με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 1-0.

Στο 22’ ο Βραζιτίκος είπε «όχι» στο Φαρμάκα, ενώ στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους καταφέρνοντας να φτάσουν στην ισοφάριση στο 62’, όταν ο Κουσιώρας με διαγώνιο σουτ έφερε το ματς στα ίσα.

Άμεση ήταν η αντίδραση του Αμπελωνιακού, με τον Τσετιροκλή στο 70’ να ξαναδίνει το προβάδισμα στην ομάδα του μετά από καλοχτυπημένο φάουλ, ωστόσο το Κιλελέρ δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, καθώς στο 88’ η κάθετη πάσα του Φαρμάκα βρήκε το Μίχο και εκείνος έστειλε με πλασέ τη μπάλα στα δίχτυα του Βραζιτίκου ισοφαρίζοντας σε 2-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Αμπελωνιακός (Βασίλης Γιοβανόπουλος – Γιάννης Παπαδημητρίου): Βραζιτίκος, Μεσημέρης (82’ Μαυρίδης), Κωτούλας, Παυλίδης, Αλεξόπουλος, Δαλακώνης, Ιωαννίδης, Κόλα, Πατρίκου (65’ Μπόντε), Τσετιροκλής, Ψύρρας.

Κιλελέρ (Δημήτρης Δανιλούλης): Καρακυρίτσης, Γουρνάρης, Κοκότσικας, Παλάσκας, Ζιόμπουρας Θ., Γκέκας, Βράκας, Παπαδημητρίου (43’ λ.τ. Μίχος, 89’ Καραϊσκος), Ζιόμπουρας Απ., Φαρμάκας, Κουσιώρας (91’ Κασιός).