ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΤΥΡΝΑΒΟΥ ΕΠΙ ΤΟΥ ΣΜΟΛΙΚΑ ΣΤΗ ΦΑΛΑΝΗ

Παίζοντας σπουδαίο ποδόσφαιρο η ομάδα του Τυρνάβου έφυγε σήμερα με τους τρεις βαθμούς της νίκης από τη δύσκολη έδρα του Σμόλικα στη Φαλάνη. Οι παίκτες τουΧρ. Λόλλα κέρδισαν το παιχνίδι με 1-2 δείχνοντας από την αρχή της αναμέτρησης τις διαθέσεις τους.

Το 0-1 έγινε στο 27′ με διπλή προσπάθεια του Τζιόλα ο οποίος με κεφαλιά βρήκε το δοκάρι του Σμόλικα και στην επαναφορά της μπάλας την έσπρωξε στα δίχτυα με σουτ.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με υπεροχή του Τυρνάβου ενώ και το δεύτερο ημίχρονο ήταν στο ίδιο μοτίβο. Το 2ο γκολ για τους κυανέρυθρους ήλθε στο 62′ με σουτ του Ντονούδη. Ο Σμόλικας το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ στο 84′ χωρίς να απειλήσει περαιτέρω τον Τύρναβο.

Τύρναβος: (Χ. Λόλλας) Γραβάνης, Γκαμπέτας, Ροντούλης, Μεζίνι, Αυλογιάρης, Βλιώρας, Ντονούδης, Τζιόλας (80′ Καλέσης Απ.), Μπάκος (65′ Πατσιωτός), Γκαντρής (90′ Φούντας), Γανός.