«ΤΕΤΡΑΣΦΑΙΡΟΣ» Ο ΔΑΜΑΣΙΑΚΟΣ

Με τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Ηρακλή Λάρισας να ξεφεύγει στη βαθμολογία επικρατώντας με 2-1 της Αναγέννησης Πουρναρίου και το Δαμασιακό να «φιλοδωρεί» με 4 τέρματα τη Δόξα Ραχούλας, στο τελικό 4-1, ολοκληρώθηκε η 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΛ.

Στον αντίποδα «σκόνταψε» ο 2ος της βαθμολογίας Κίσσαβος Συκουρίου που παραχώρησε «λευκή» ισοπαλία στην έδρα του στη Νεάπολη Λάρισας, ενώ στην έκπληξη της αγωνιστικής ο Ολυμπιακός Αμπελιάς υπέστη βαριά ήττα στην έδρα του με 0-4 από το Κιλελέρ!

Ο ΔΑΜΑΣΙΑΚΟΣ

Πολλά γκολ και όμορφο θέαμα για τους φιλάθλους στο παιχνίδι του Δαμασιακού με τη Δόξα Ραχούλας, με τους παίκτες του Κ. Καζάκη να «φιλοδωρούν» τελικά με τέσσερα τέρματα τους φιλότιμους αντιπάλους τους, επικρατώντας με 4-1 στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΛ.

Ανώτεροι οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης, καταγράφοντας σωρεία χαμένων ευκαιριών μέχρι να ανοίξουν τελικά το σκορ στο 29’ με πλασέ του Ραπτοτάσιου, ενώ 10’ λεπτά αργότερα ο Μόκας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Στην επανάληψη η Ραχούλα ξαναμπήκε στο παιχνίδι όταν στο 67’ ο Μιταλούλης εκμεταλλευόμενος σύγχυση στην αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων μείωσε σε 2-1, ωστόσο οι γηπεδούχοι στο 83’ «κλείδωσαν» ουσιαστικά τη νίκη τους όταν ο Τσιάλτας με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 3-1, ενώ το θρίαμβο ολοκλήρωσε ο Ραπτοτάσιους που με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα σημείωσε το τελικό 4-1.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Δαμασιακός «φωνάζει» και για μια περίπτωση πέναλτι στο 48’ σε ανατροπή του Λούτσου εντός περιοχής, ενώ τα αντανακλαστικά του έδειξε ο Μιγδάνης, όταν στο 72’ και με το σκορ στο 2-1 είπε «όχι» σε προσπάθεια των φιλοξενούμενων αποτρέποντας έτσι την ισοφάριση.

Δαμασιακός (Κώστας Καζάκης): Μιγδάνης, Μπακαΐμης, Καρατζιόλης (84′ Καλογιάννης), Οικονόμου (20′ λ.τ. Λέτσιος Γ.), Λέτσιος Κ., Τιούτιος, Τσιάλτας, Λέτσιος Α., Μόκας, Λούτσος (80′ Βίδρας Θ.), Ραπτοτάσιος.

Δόξα Ραχούλας (Μάκης Αλεξούδης): Αλεξούδης, Τζανακούλης Δ., Θεοχαρούλης Μ., Σκάκος Β., Βλησαρούλης Γ., Κόλλιας (52′ Σκάκος Κ.), Αθανασούλης, Γκόγκουρας, Αργυρακούλης Β., Ευαγγέλου (65′ Μηταλούλης), Καζάνι Κ.