ΣΤΟΙΧΙΣΕ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

Το κακό πρώτο ημίχρονο στοίχισε στην Ολύμπια Λάρισας, που ηττήθηκε στο κλειστό της Αταλάντης σε αγώνα κατάταξης από την Αγία Παρασκευή με σκορ 69-59.

Το νοκ άουτ παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες που κατέλαβαν την 4η θέση στον 1ο και τον 2ο όμιλο της Α2 Εθνικής του μπάσκετ γυναικών, για τον καθορισμό της σειράς προτεραιότητας για κάλυψη τυχόν κενών θέσεων στην Α1 Εθνική τη νέα αγωνιστική περίοδο ήταν δυνατό, με τις παίκτριες του Αναγνωστόπουλου να μπαίνουν φουριόζες στο παρκέ καταφέρνοντας να «χτίσουν» μια σημαντική διαφορά (44-27 ημ.).

Οι «πορτοκαλί», που αγωνίστηκαν με ελλείψεις, επιχείρησαν να ανατρέψουν την κατάσταση στην επανάληψη, ωστόσο παρ’ ότι Κουτσουνούρη-Μαγδαλιανίδου πάτησαν γκάζι στην επίθεση σκοράροντας 25 και 23 πόντους αντίστοιχα, το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ (59-55 στο 38’) δίχως να πετύχουν κάτι καλύτερο, καταλαμβάνοντας έτσι και την 8η θέση στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

Δεκάλεπτα: 25-17, 44-27, 50-39, 69-59

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(Αναγνωστόπουλος): Μακρυνίκα 4, Καμμένου 14(3), Κοντογιάννη 8, Κλείτσα 10, Ψωμά 4, Πολιτοπούλου 16(2), Πετυχάκη 13, Κανιά, Αμίτση, Κούκη, Καράμπελα.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Σουλιώτη 9(1), Ντούρα 2, Λιάσκου, Σκαρλή, Παπαστεργίου, Μαρκούτη, Δημητρέλια, Μαγδαλιανίδου 23(1), Κουτσουνούρη 25(3).