ΠΡΩΤΟΣ Ο ΤΥΡΝΑΒΙΤΗΣ ΒΕΤΕΡΑΝΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΝΤΕΛΑΣ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ “ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΠΗΝΕΙΟ”

Η Δ/νση Αθλητισμού-Πολιτισμού και Κοινωνικής Πολιτικής  διοργάνωσε και φέτος   με επιτυχία την Κυριακή 14 Μαΐου στις 10:00 το πρωί τον λαϊκό αγώνα δρόμου «Τρέχουμε στον Πηνειό».

Η εκκίνηση και ο τερματισμός  πραγματοποιήθηκαν κάτω από την γέφυρα του Αλκαζάρ στο ύψος του κηποθέατρου.

Η συμμετοχή του κόσμου αρκετή παρ’ όλη τη ζέστη.

Σήμερα έγιναν δύο διαδρομές , μία των 4χλμ.  και μία των 8χλμ. Στην δεύτερη διαδρομή πρώτος τερμάτισε ο Τυρναβίτης Ευάγγελος Ντέλος  στην κατηγορία των 36 έως 50 ετών ο οποίος ήταν και  τρίτος στην γενική κατάταξη.

Ο Ευάγγελος τρέχει για τους “ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ ” και για τον ”ΣΥ.Β.Α.Σ” ( ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΣΤΙΒΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ).

Οι βετεράνοι

Εν τω μεταξύ δυναμική ήταν η παρουσία του συλλόγου βετεράνων αθλητών Στίβου Λάρισας με δεκάδες αθλητές του στον αγώνα που έγινε σήμερα στη Λάρισα. Ο Σύλλογος είναι αρωγός σε κάθε προσπάθεια που έχει στόχο την ανάπτυξη και την προώθηση του μαζικού αθλητισμού. Εξάλλου, πολλά από τα μέλη του συλλόγου έλαμψαν κατά το παρελθόν με τις επιδόσεις τους και τη διαδρομή τους στο πανελλήνιο στερέωμα, και δεν θα μπορούσαν παρά να στηρίξουν με την παρουσία τους τέτοιες προσπάθειες.

Για την Ιστορία ο ΣΥΒΑΣ Λαρισας είχε σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες μετάλλια δείχνοντας ότι ο διαχρονικός αθλητισμός μόνο οφέλη έχει.