![ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ](https://paidis.com/wp-content/uploads/2015/08/ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ.jpg)
Σήμερα (19-08-2017) το πρωί δίκυκλη μοτοσικλέτα που οδηγούσε 21χρονος παρέσυρε 79χρονο πεζό με αποτέλεσμα το σοβαρό τραυματισμό του οδηγού της μοτοσικλέτας και του πεζού.
Ο 79χρονος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο των Τρικάλων, όπου λίγη ώρα αργότερα κατέληξε, ενώ ο 21χρονος μεταφέρθηκε σε νοσοκομείο της Λάρισας, όπου και νοσηλεύεται.
Προανάκριση για τα αίτια και τις συνθήκες του δυστυχήματος που συνέβη στα Τρίκαλαδιενεργεί το Τμήμα Τροχαίας Τρικάλων.