ΜΕ ΝΙΚΗ ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ ΑΜΠΕΛΩΝΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΥ ΣΤΗΝ Α1 ΕΠΣΛ

Νικηφόρα συνέχισε την πορεία του στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΛ ο Αμπελωνιακός, αφού στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής επιβλήθηκε της Αναγέννησης Καλοχωρίου με 1-0, ενώ στο παιχνίδι της αγωνιστικής το Κιλελέρ νίκησε τη Νεάπολη με 2-3.

Ο ΑΜΠΕΛΩΝΙΑΚΟΣ

Ένα τέρμα που σημειώθηκε στο ημίωρο της αναμέτρησης με την Αναγέννηση Καλοχωρίου αποδείχτηκε αρκετό για τον Αμπελωνιακό που πανηγύρισε τη νίκη αλλά και το πλασάρισμά του στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Με τους Τσετιροκλή, Βούκια και Ψύρρα να χάνουν ευκαιρίες για λογαριασμό των γηπεδούχων, ο Πατρίκου δεν λάθεψε στο 30’ νικώντας τον αντίπαλο γκολκίπερ και χαρίζοντας το τρίποντο στην ομάδα του.

Αμπελωνιακός (Γιάννης Αλεξούλης): Βραζιτίκος, Μαυρίδης, Κωτούλας, Αλεξόπουλος, Μεσημέρης, Χατζούλης, Τσετιροκλής, Ψύρρας (90′ Μπατζόνης), Καρυπίδης (70′ Χότζα), Πατρίκου, Βούκιας (80′ Ζυγούρης).

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Απόστολος Έξαρχος): Παπαναστασίου, Δεσπόπουλος, Βουλάγγας, Λούγγος Γ., Λούγκος Κ., Τσιρώνης Α. (65′ Έξαρχος), Τσιρώνης Γ., Μήλιος (35′ Νούσιος), Δεληγιάννος, Λύταινας, Ζιώγας.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:

Αστήρ Μελισσοχωρίου – Αστέρας Τυρνάβου 2010 3-0 (α.α.)

Ακαδημία Τυρνάβου – Ένωσις Μελίας 2-0

Αμπελωνιακός – Αναγέννηση Καλοχωρίου 1-0

Μαυροβούνι – Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων 1-1

Αετός Μακρυχωρίου – Ελευθεραί 4-0

Φιλοκτήτης Μελιβοίας – Ολυμπιακός Αμπελιάς 0-1

Νεάπολη Λάρισας – Α Ε Κιλελέρ 2-3

Αμπελόκηποι – Όλυμπος Γόννων 0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΑΕ Κιλελέρ 15
  2. Aμπελωνιακός 12
  3. Αετός Μακρυχωρίου 12
  4. Μαυροβούνι 11
  5. Ακαδημία Τυρνάβου 10
  6. Ολυμπιακός Αμπελιάς 10
  7. Αστήρ Μελισσοχωρίου 8
  8. Νεάπολη 7
  9. Ελευθεραί 7
  10. Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων 6
  11. Όλυμπος Γόννων 5
  12. Αναγέννηση Καλοχωρίου 3
  13. Ένωση Μελίας 3
  14. Φιλοκτήτης Μελιβοίας 3
  15. Αμπελόκηποι 1
  16. Αστέρας Τυρνάβου -*

* Ο Αστέρας Τυρνάβου έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

6η αγωνιστική (Σάββατο 21/10, 16.00)

Αστέρας Τυρνάβου 2010 – Νεάπολη Λάρισας 0-3 (α.α.)

Αναγέννηση Καλοχωρίου – Ακαδημία Τυρνάβου

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων – Ένωσις Μελίας

Ελευθεραί – Αμπελωνιακός

Ολυμπιακός Αμπελιάς – ΑΟ Μαυροβουνίου

ΑΕ Κιλελέρ – Αετός Μακρυχωρίου

Όλυμπος Γόννων – Φιλοκτήτης Μελιβοίας

ΑΟ Αμπελοκήπων – Αστήρ Μελισσοχωρίου

Ε.Π.

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ Paidis.com