ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΤΥΡΝΑΒΟΥ ΛΟΓΩ ΕΠΟΠΤΗ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Α’ ΕΠΣΛ

«Τσίμπησε» βαθμό στην έδρα του πρωτοπόρου Ηρακλή ο Σμόλικας Φαλάνης.

Με τη διεξαγωγή των αγώνων της 7ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΛ, με τον Τύρναβο να γνωρίζει βαριά ήττα στην έδρα του ΠΟΕ με 4-1, ενώ βαθμό «τσίμπησε» στην έδρα του πρωτοπόρου Ηρακλή Λάρισας ο Σμόλικας Φαλάνης.

Στο γειτονικό ντέρμπι ο Δαμασιακός επικράτησε του Αργυροπουλίου με 2-0, ενώ ήττα στην έδρα του υπέστη ο Φαλανιακός από τον Αετό Αμυγδαλέας.

ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΥΡΝΑΒΟ

Βαριά ήττα με σκορ 4-1 γνώρισε στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΛ ο Τύρναβος στην έδρα του ΠΟΕ, με τους φιλοξενούμενους να έχουν σοβαρά παράπονα από τον επόπτη που τους στ΄ρησε τη δυνατότητα να πετύχουν γκολ στο πρώτο ημίχρονο σφυρίζοντας ανύπαρκτα οφσάιντ.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Νίκου Αλεξούλη σε ένα καταστροφικό δεκάλεπτο βρέθηκαν να χάνουν με 3 – 0

όταν στο 47’ μετά από προσπάθεια του Μπούνα ο Αυλογιάρης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, ενώ στο 53’ ο Μπαρλαγιάννης έγραψε το 2-0 για τον ΠΟΕ.

Πριν προλάβει να συνέλθει ο Τύρναβος δέχτηκε και τρίτο τέρμα στο 58’ και πάλι από το Μπαρλαγιάννη. Οι παίκτες του Τυρνάβου που έχασαν κάποιες ευκαιρίες όταν το σκόρ ήταν 2-0 είδαν και μετά το τρίτο τέρμα τη μπάλα να καταλήγει δύο φορές στα δοκάρια της εστίας του ΠΟΕ, ενώ κατάφεραν να μειώσουν στο 86’, με τον Τζιόλας σε 3-1.

Το τελικό 4-1 σημείωσε στο 88’ με σουτ ο Ματούλας, δίνοντας διαστάσεις στη νίκη της ομάδας του.

ΠΟ Ελασσόνας: Γούπος, Καραμάνος, Νταμπώσης, Ποτούσογλου, Περτζιόνι, Κυρίτσης Θ.(74’ Σιαφαρίκας), Μπαρλαγιάννης Ν., Παναγιώτου (71’ Κυρίτσης Γ.,), Παπαχρήστος (46’ Γελαλής), Ματούλας, Μπούνα (89’ Μπαρλαγιάννης Γ.

Τύρναβος 2005: Γραβάνης, Μπάκος, Πατσιωτός (71’ Κοκομπέλης), Αυλογιάρης, Γαλάνης, Βλιώρας (59’ Καρακάνος), Γάνος, Νατσης, Λιάκος (50’ Καραλής), Τσούτσας (54’ Καλέσης), Τζιόλας.