ΠΗΡΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΤΗΝ Α1 ΕΠΣΛ Η ΑΕ ΚΙΛΕΛΕΡ

Με το εντυπωσιακό 4-1 του Κιλελέρ επί της Ακαδημίας Τυρνάβου συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΛ, όπου στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής ο Αμπελωνιακός πλησίασε στον πόντο την κορυφή παίρνοντας ξεκούραστο τρίποντο στο ματς με τον Αστέρα που έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΥ

Την ευκαιρία να «πάρουν κεφάλι» στη βαθμολογία του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΛ έχασαν οι παίκτες του Ν. Κεχαγιά, που εμφανίστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων γνωρίζοντας την ήττα στην έδρα του Κιλελέρ, στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής.

Το παιχνίδι «στράβωσε» από νωρίς για τους φιλοξενούμενους, αφού μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τζατζάκης έγραψε με σουτ το 1-0 για το Κιλελέρ, με την Ακαδημία να ισορροπεί το παιχνίδι στη συνέχεια φτάνοντας και στην ισοφάριση στο 26’, όταν ο Μπάκος κέρδισε πέναλτι και ο Λόζος δεν αστόχησε γράφοντας το 1-1 για την ομάδα του.

Η αντίδραση του Κιλελέρ ήρθε λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, όταν στο 39’ και πάλι ο Τζατζάκης, αυτή τη φορά με το κεφάλι, σημείωσε το 2-1, ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέλαβαν πλήρως τα ηνία του αγώνα, για να φτάσουν στο 3-1 στο 71’ με κεφαλιά του Κουσιώρα.

Το τελικό 4-1 σημείωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κουσιώρας, δίνοντας διαστάσεις στη νίκη της ομάδας του.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο 83’ αποχώρησε τραυματισμένος από τον αγωνιστικό χώρο ο τερματοφύλακας της Ακαδημίας Τυρνάβου, ο οποίος αντικαταστάθηκε από το Σαμπανλάρι.

Α.Ε. Κιλελέρ (Δημήτρης Δανιλούλης): Παπαρσένης, Γουρνάρης, Μίλι (72′ Κοκότσικας), Νεστορίδης, Παλάσκας, Παπαδημητρίου, Κολοβός (79′ Τζουρτζουκλής), Κασσιός (67′ Κουσιώρας), Ζιόμπουρας Απ., Φαρμάκας (81′ Βράκας), Τζατζάκης.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Χαλκιάς (83′ λ.τ. Σαμπανλάρι), Παπαχατζής Β., Καρράς, Δασκαλόπουλος, Κόκκας, Μπάκος (85′ Σκρουμπής), Στάμου (76′ Ντιντόκας), Παπαχατζής Ι., Μπέλτσιος, Λόζος (79′ Παπαδόπουλος), Χαρισούλης.