ΥΠΟ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΤΕΧΝΙΚΟΥ Η 2η ΣΕΡΙ ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

Υπό το βλέμμα του νέου τεχνικού του Νίκου Θεοδοσιάδη, που παρακολούθησε την αναμέτρηση από τις κερκίδες του σταδίου Αλκαζάρ, ο Απόλλωνας δεν κατάφερε να γευθεί τη νίκη, αφού στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League γνώρισε την ήττα από τη Βέροια με 1-3

παραμένοντας χωρίς πόντο στην «ουρά» της βαθμολογίας.

Πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση ο Απόλλωνας βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 9’, όταν ο Μπαστιάνος βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας και προλαβαίνοντας την έξοδο του Κραβαρίτη πλασάρε σωστά για το 0 – 1.

Οι γηπεδούχοι βγήκαν μπροστά για την ισοφάριση, με τις προσπάθειες των Μαυριά, Παπαζαχαρία και Σαχινίδη να μην βρίσκουν στόχο, ενώ στην επανάληψη οι Απολλωνιστές έφεραν το ματς στα ίσα στο 71’ με τέρμα του Τσιλούλη, ο οποίος «κρέμασε» με κεφαλιά τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Με τον Απόλλωνα να επιδιώκει κάτι περισσότερο από την αναμέτρηση και κόντρα στη ροή του αγώνα η Βέροια προηγήθηκε εκ νέου στο 81’ με τέρμα του Νύκταρη, ενώ τη νίκη της «σφράγισε» στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Βανκεβάι, που εκμεταλλευόμενος λάθος της άμυνας έκλεψε, πάτησε περιοχή και με διαγώνιο σουτ έγραψε το τελικό 1-3.

Απόλλων Λάρισας: Κραβαρίτης, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Παπαζαχαρίας, Ανδρέου, Χατζής, Σουλίδης (68′ Τσιλούλης), Αγρόδημος (73′ Βουτσιάς), Σαχινίδης, Καρακατσάνης, Μαυριάς (88′ Μίλιτς).

Βέροια (Αποστόλης Χαραλαμπίδης): Γιαγκιόζης, Κοζάκης, Σουλιώτης, Δαμιανάκης, Καψάλης, Λάσκαρης, Μπλέτσας (84′ Δόρης), Λίταινας (70′ Νύκταρης), Μπαστιάνος, Ουνγιαλίδης (65′ Βάλης), Βανκεβάι.