ΗΤΤΑ ΤΗΣ ΑΕΛ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΗΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

Άντεξε ένα 10λεπτο ο Ερμής Αγιάς

Δεν τα κατάφερε στο κλειστό της Νεάπολης η ΑΕΛ, που στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α2 γνώρισε την ήττα από την ομάδα του Παπάγου με σκορ 68-82.

Οι «βυσσινί» εμφανίστηκαν με όρεξη μόνο στο πρώτο 10λεπτο, ενώ στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι παίρνοντας τα ηνία του αγώνα και δίχως να απειληθούν έφτασαν στη νίκη, αφού το μόνο που κατάφεραν οι Λαρισαίοι ήταν να περιορίσουν την εις βάρος τους διαφορά.

Δεκάλεπτα: 18-18, 29-42, 44-63, 68-82

ΑΕΛ (Χασανίδης): Βλαχούλης, Γκογκίδης 6, Καμάρας 11 (2), Παπαχρήστος 18 (1), Κατσαρές 7 (1), Σαριμπαλιδης, Κονδυλόπουλος, Κνέζεβιτς 6, Χανέλι, Γκιουλέκας 11, Φιλιππόπουλος 7, Τσιαβές 2

ΑΣ Παπάγου (Σορώτος): Μελισσαράτος 26 (3), Κιαπέκος 1, Αποστολίδης 10 (2), Δέδες 9 (2), Ζώρζος 12 (1), Παπαπέτρου 8 (1), Φιλιππάκος 12, Ψαράς, Σάλεχ 4, Μουρίκης

ΑΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΣΤΟΙΧΙΣΑΝ ΣΤΟΝ ΕΡΜΗ ΑΓΙΑΣ

Πληρώνοντας την απειρία του αλλά και τις σημαντικές απουσίες, με κυριότερη αυτή του έμπειρου Νέστορα Κόμματου αλλά και του τραυματία Χρυσόπουλου, ο Ερμής Αγιάς γνώρισε βαριά ήττα στην Αθήνα κόντρα στο φαβορί για την άνοδο Περιστέρι, με σκορ 80-51.

Οι παίκτες του Γρηγόρη Γιασσάρη, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2, στάθηκαν ανταγωνιστικοί μόνο στο πρώτο 10λεπτο για να υποκύψουν τελικά στην ανωτερότητα του αντιπάλου τους.

Τα δεκάλεπτα: 26-17, 48-25, 65-36, 80-51

Περιστέρι (Νίκος Καραγιάννης): Κλαρκ 4 (1), Παππάς 11, Μαγκουνής 19 (1), Αγγέλου 6 (2), Μάντζαρης 1, Σκορδίλης 15, Σιγκούνας 6 (1), Σίμτσακ 5, Δημητριάδης 11 (1), Δομπρογιάννης 2, Κωνσταντακόπουλος, Κάδρας.

Ερμής Αγιάς (Γρηγόρης Γιασσάρης): Βρέττας, Τσιαμπαλής 11 (3), Τσούμας, Λόλας 12, Καλλές 11, Χαλκιάς, Τριανταφύλλου 16 (1), Στιβαχτής , Παπαδόπουλος 1, Σταυροθεόδωρος.