9 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Ο. ΤΚΝΤ ΤΥΡΝΑΒΟΥ ΣΤΟ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β. ΕΛΛΑΔΑΣ

Στήν τελευταία διοργάνωση της χρονιάς, στο 3ο Προκριματικό πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος για την συγκρότηση των κλιμακίων για το έτος 2018 στον Πολύγυρο Χαλκιδικής 16-17 Δεκεμβρίου 2017 συμμετείχε με μεγάλη επιτυχία ο Α.Ο.ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΤΥΡΝΑΒΟΥ.

Εκεί κατέκτησε 3 χρυσά μετάλλια με τους Μπεκιάρη Ιωάννη -59 Εφήβων ο οποίος κατέκτησε και την πέμπτη θέση αγωνιζόμενος για πρώτη φορά στην κατηγορία -58 Αντρών, χάνοντας απο τον πρωταθλητή στις λεπτομέρειες καθώς η κούραση ήταν μεγάλη αφού αγωνίστηκε την ίδια μέρα και στις δυο κατηγορίες Εφήβων και Αντρών.

Χρυσά επίσης κατέκτησαν η Καραδήμου Δέσποινα και η Καραδήμου Ειρήνη.

4 αργυρά μετάλλια με τους Μπάρδα Φίλιππο, Καραδήμου Ουρανία, Χατζή Ιωάννη, Γιαννώτα Ιωάννη, 2 χάλκινα με τους Έξαρχο Αστέριο, Ντόβα Σταματία και 4 πέμπτες θέσεις με τον Δόκο Στέργιο, Κοντοθανάση Νικόλαο, Πορτέση Ειρήνη και Καραγιάννη Ιωάννη.

Καλή εμφάνιση έκανε και ο Φουσκαρίνης Ανδρέας.

Το Δ.Σ. και ο προπονητής Ντιντός Χρήστος συγχαίρει όλους τους αθλητές οι οποίοι αγωνίστηκαν για το καλύτερο αποτέλεσμα. Επίσης εύχεται σε αθλητές και γονείς καλές γιορτές καλή χρονιά με υγεία και επιτυχίες.