ΑΦΗΣΕ ΠΟΛΥΤΙΜΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία στην Α’ ΕΠΣΛ

Την ευκαιρία να πάρει βαθμολογική ανάσα έχασε ο Τύρναβος, που στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΛ παραχώρησε ισοπαλία στην έδρα του στον Κίσσαβο Συκουρίου, με το παιχνίδι να τελειώνει με 1-1.

Ο Τύρναβος είχε μια ανούσια υπεροχή στο πρώτο μέρος, χωρίς να καταφέρει να «μεταφράσει» σε γκολ τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν, ενώ το σκηνικό άλλαξε στην επανάληψη, όταν στο 68’ ο Γκαντρής με πλασέ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του σημειώνοντας το 1-0 για τον Τύρναβο.

Η χαρά των γηπεδούχων κράτησε ελάχιστα, αφού 5’ λεπτά αργότερα ο Πετράκης ισοφάρισε σε 1-1 για το Συκούριο, με τους Τυρναβίτες να «φωνάζουν» για μια φάση στο 82’, υποστηρίζοντας πως η μπάλα πέρασε τη γραμμή του τέρματος του Κισσάβου.

Τύρναβος 2005 (Νίκος Αλεξούλης): Γραβάνης, Λιάκος, Γανός, Γαλάνης, Βλιώρας, Μπάκος (82′ Τσεσμά), Τατσελάρι Λ., Τατσελάρι Ρ., Τζιόλας, Γκαντρής (77′ Καλέσης), Καραλής (77′ Τσούτσας).

Κίσσαβος Συκουρίου (Φερραίος Γιαννακός – Λευτέρης Τέας): Φαρμάκας, Αγγέλης, Χριστιανίδης, Τσανάκας, Κουτσοκέρας, Γκανάτσιος, Κορδέλας, Μάντζιαρης (75′ Αργύρης), Πλιάγκας, Τζιούρας (55′ Γκαμπέτας), Πετράκης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ, ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Την κούρσα του πρωταθλήματος οδηγεί ο Ηρακλής Λάρισας που συνέχισε νικηφόρα, ενώ αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστική και το πρόγραμμα των εξ αναβολής αγώνων της 11ης αγωνιστικής έχουν ως εξής:

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Δόξα Αργυροπουλίου 1-0

Δαμασιακός – Σμόλικας Φαλάνης 1-2

Ηρακλής Λάρισας – Δήμητρα Γιάννουλης 2-0

Δόξα Βλαχογιαννίου – Αστραπή Ν. Πολιτείας 1-0

Λάρισα 2012 – ΑΕ Βουναίνων 1-0

Δωτιέας Αγιάς – Αετός Αμυγδαλέας 2-3

Φαλανιακός – ΠΟ Ελασσόνας 1-0

Τύρναβος 2005 – Κίσσαβος Συκουρίου 1-1