![ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ](https://paidis.com/wp-content/uploads/2018/01/ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ-600x381.jpg)
Δύο ποδοσφαιριστές που αναμένεται να βοηθήσουν στην από εδώ και πέρα πορεία της ομάδας απέκτησε σήμερα ο Τύρναβος 2005. Πρόκειται για τον έμπειρο 27χρονο τερματοφύλακα Γιώργο Παναγιωτόπουλο του Στεφανοβίκειου, ο οποίος κατάγεται από τη Γιάννουλη και πέρυσι έπαιζε στην τοπική ομάδα και τον ταλαντούχο 18χρονο
Γιώργο Μαυροδήμο από τον Αλιάκμονα Αιανής Κοζάνης που σπουδάζει στη Λάρισα.
Αξίζει να σημειωθεί ότι η απόκτηση του νεαρού έγινε κατόπιν υποδείξεων του γνωστού παλιού ποδοσφαιριστή της ΑΕΚ Σ. Μαυροδήμου που σήμερα είναι προπονητής.